TeknolojiGündemTürkiye Gündemi

Türkiye İçin Geri Sayım: Devrim Yaratacak!

Türkiye, Türksat 6A'nın lansmanıyla birlikte TV yayıncılığında yeni bir çağ açmaya hazırlanıyor. Türkiye için geri sayım başladı. TV Yayıncılığında devrim yaratacak. İşte tüm detaylar...

Türkiye İçin Geri Sayım: Devrim Yaratacak!

Türksat 6A’nın yakın zamanda hizmete girmesiyle birlikte Türkiye’nin TV yayıncılığındaki etkisi büyük ölçüde artacak. Türksat uyduları, bölge ülkelerinden artan taleplerle birlikte uluslararası arenada da adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Türksat 6A’nın Lansmanı Yaklaşıyor

Türksat’ın genişleyen uydu filosu, özellikle TV yayıncılığı alanında yeni coğrafyaların keşfedilmesine olanak tanıyor. Türksat 6A, 42 derece doğu yörüngesinde hizmete girecek ve Güneydoğu Asya gibi daha önce kapsama altına alınmayan bölgelere de hizmet sunacak.

Türkiye İçin Geri Sayım: Devrim Yaratacak!
Türksat 6A

Kapsama Alanı Geniş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu Türksat, kurulduğu günden bu yana uydu filosunu genişleterek dünya genelinde önde gelen operatörler arasına girmeyi başardı. Türksat uyduları, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Akdeniz ve Karadeniz’i kapsayan geniş bir coğrafyada hizmet veriyor ve bu hizmet ağı sürekli olarak genişliyor.

Son dönemde yapılan yatırımlarla birlikte Türksat, hizmet ihracatını önemli ölçüde artırmış durumda. Türksat 5A ve 5B gibi büyük projelerin yanı sıra milli haberleşme uydusu Türksat 6A’nın filoya katılmasıyla birlikte Türkiye’nin küresel iletişim ağı daha da güçlenecek.

Türkiye’nin Uluslararası Rolü

Türksat uyduları, 118 ülkeye ulaşarak büyük bir kitleye hitap ediyor. Özellikle televizyon yayıncılığı alanında Türksat uyduları, yurt dışı merkezli birçok televizyon kanalı tarafından tercih ediliyor.

Türkiye İçin Geri Sayım: Devrim Yaratacak!
Türksat 6A, 9 Temmuz’Da Uzaya Gönderilecek

 

AA

YouTube Sahte İçeriklere Savaş Açtı: 48 Saatlik Süre Tanıdı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu