Eğitimİlçe Haberleri

Ücretsiz LGS Tercih Danışmanlığı Başladı

Kepsut Belediyesi, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercih günleri kapsamında öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğini duyurdu. Tüm öğrenciler, başarılı bir tercih danışmanlığı için Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi'ne davet edildi.

Ücretsiz LGS Tercih Danışmanlığı Başladı

Ucretsiz Lgs Tercih Danismanligi Basladi
Ücretsiz Lgs Tercih Danışmanlığı Başladı

“Gençlerimize her alanda destek olmayı bir görev biliyoruz”

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, bu hizmetin öğrencilere büyük bir destek olacağını vurgulayarak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize her alanda destek olmayı bir görev biliyoruz. LGS tercih sürecinde doğru tercihler yaparak, hayallerindeki okullara yerleşmeleri için ücretsiz danışmanlık hizmetimizi başlatıyoruz. Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’ne bekliyoruz,” dedi.

Ucretsiz Lgs Tercih Danismanligi Basladi 1

12 Temmuz’a Kadar Devam Edecek

Öğrencilere yönelik bu destek, onların eğitim hayatlarında önemli bir adım olan lise seçimlerinde en doğru kararı vermelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Danışmanlık hizmeti, alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek ve 12 Temmuz tercih süreci boyunca devam edecek. Belediye yetkilileri, tercih döneminde öğrencilere rehberlik ederek, her öğrencinin en uygun okula yerleşmesini sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Ucretsiz Lgs Tercih Danismanligi Basladi 2

Haber: Bülten

MEB’den Değişiklik: Okul Kayıtları Artık Adrese Dayalı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu