Dünyadan HaberlerSporTürkiye Gündemi

UEFA Başkanı Ceferin’den TFF’ye Tebrik

Mehmet Büyükekşi UEFA Başkanı Ceferin'e Alınan Karardan ve İşbirliği İçin Teşekkür Etti

UEFA Başkanı Ceferin’den TFF’ye Tebrik Mehmet Büyükekşi UEFA Başkanı Ceferin’e Alınan Karardan ve İşbirliği İçin Teşekkür Etti.

UEFA Başkanı Ceferin’den TFF’ye Tebrik

Uefa Başkanı Ceferin'Den Tff'Ye Tebrik
Uefa Başkanı Ceferin’Den Tff’Ye Tebrik

Mehmet Büyükekşi UEFA Başkanı Ceferin’e Alınan Karardan ve İşbirliği İçin Teşekkür Etti

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Türkiye’de düzenlenecek 2026 UEFA Avrupa Ligi Finali ve 2027 UEFA Avrupa Konferans Ligi Finali kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi tebrik etti.

Büyükekşi, Ceferin ile Dublin’deki UEFA Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya gelerek kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti ve iş birliği için teşekkürlerini iletti.

 

Uefa Başkanı Ceferin'Den Tff'Ye Tebrik

UEFA’YA DAİR

UEFA ya da açılımıyla Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (İngilizce: Union of European Football Associations; Fransızca: Union des Associations Européennes de Football; Almanca: Vereinigung Europäischer Fußballverbände), yalnızca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dâhil olmamak üzere, tüm Avrupa devletleri ve ek olarak Kıbrıs, İsrail, Kazakistan, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya’yı da içine alan ve kendisine bağlı ülke federasyonlarından oluşan yarı federal bir spor kurumudur. Futbol, futsal ve plaj futbolunun Avrupa’daki yöneticisi ve denetleyicisi olan UEFA’nın resmî dilleri İngilizce, Almanca ve Fransızcadır. Merkezi ise İsviçre’nin Nyon kentindedir.

Uefa Başkanı Ceferin'Den Tff'Ye Tebrik

Milli Güreşçi Yasemin Adar Yiğit’in Altın Madalya Hedefi

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu