Dünyadan HaberlerSporTürkiye Gündemi

UEFA’dan İstanbul’a 2 Dev Final

2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 UEFA Konferans Ligi finalleri İstanbul'da Tüpraş Stadı'nda oynanacağı açıklandı.

UEFA’dan İstanbul’a 2 Dev Final: 2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 UEFA Konferans Ligi finalleri İstanbul’da Tüpraş Stadı’nda oynanacağı açıklandı.

UEFA’dan İstanbul’a 2 Dev Final

Uefa'Dan İstanbul'A 2 Dev Final
Uefa’Dan İstanbul’A 2 Dev Final

UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi ve 2027 yılı UEFA Konferans Ligi finallerinin İstanbul’da düzenleneceğini duyurdu. Servet Yardımcı’nın da katılımıyla İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleştirilen UEFA İcra Kurulu toplantısında alınan kararlar, İstanbul’un uluslararası futbol organizasyonlarına ev sahipliği yapma konusundaki konumunu pekiştiriyor.

2026 yılı UEFA Avrupa Ligi finali, Beşiktaş’ın iç saha maçlarını oynadığı Tüpraş Stadı’nda yapılacak. Bu stat, ikinci kez bir UEFA finaline ev sahipliği yapacak. 2019 yılında Liverpool ve Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa finali de bu statta gerçekleştirilmişti.

2027 UEFA Konferans Ligi finalinin oynanacağı stat ise henüz belirlenmedi ve ilerleyen günlerde açıklanacak.

Servet Yardımcı, İstanbul’un bu büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak olmasından büyük gurur duyduklarını belirterek, “İstanbul, bir kez daha dünya futbolunun en önemli sahnelerinden biri olacak. Bu finaller, ülkemizin futbol turizmi açısından da büyük bir fırsat sunuyor” dedi.

Milli Güreşçi Yasemin Adar Yiğit’in Altın Madalya Hedefi

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu