Balıkesir Merhaba Gazetesi

Uluslararası Uyuşturucu Ticareti Yapan Çetenin Elebaşı Yakalandı

Uluslararası Uyuşturucu Ticareti Yapan Çetenin Elebaşı Yakalandı
10 Mayıs 2022 - 19:51

Uluslararası Uyuşturucu Ticareti Yapan Çetenin Elebaşını Yakaladılar

 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), uluslararası uyuşturucu imalatı ve ticareti yapan çetenin elebaşı olduğu belirlenen şüphelinin 7 aylık çalışma sonucu İzmir’de yakalandığını bildirdi.

 

 

EGM’den yapılan açıklamaya göre, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Ay grubu” olarak bilinen şüphelilerin yüklü miktardaki uyuşturucu maddeyi denizaşırı ülkelerden Ege Denizi sahil şeridini kullanarak Türkiye’ye getireceği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Bu kapsamda 7 ay süren çalışmanın ardından Balıkesir ve İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ekiplerince şüphelilere yönelik operasyon düzenlendiler.

Operasyonda, hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak” ve “kasten öldürme” suçlarından arama kaydı bulunan elebaşı M.A. ile yanında bulunan bir kişi İzmir’de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan M.A’nın elebaşı olduğu örgütün Ayvalık Maden Adası yakınlarında batan Vedat Reis-47 isimli tekneden 1 ton 900 kilogram skunk maddesinin denize yayılmasından. Fronter Falcon isimli gemi ile 23 kilo 600 gram kokainin Türkiye’ye soktuklarını belirlediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.