Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Birlikte Mücadeleye Dikkat Çekti

Vali Şıldak Birlikte Mücadeleye Dikkat Çekti
19 Mart 2021 - 15:12

Vali Şıldak Birlikte Mücadeleye Dikkat Çekti

Vali Hasan Şıldak vakaların yükselmesi ve Balıkesir’in riskli iller grubunda bulunması dolayısıyla uyarılarına, hatırlatmalarına devam ediyor.

İstisnasız Sorumluluk Alınmasını İstedi

Gerek sosyal medya üzerinden gerekse denetimlerde yaptığı açıklamalarla vatandaşları sık sık kovid-19 salgın tedbirlerine yönelik uyaran Balıkesir Valisi Hasan Şıldak haftanın son gününde herkesten tedbirleri harfiyen yerine getirme hususunda birlik olunmasını istedi.  Koronavirüs hastalığının özellikle kapalı ortamlarda yayılımının hızlı olması dolayısıyla paylaşımında, kapalı ortamlarda kalabalık şekilde bir araya gelinmemesi gerektiğini vurguladı.  Risk grubu haritasında Balıkesir’in olumsuz bir tabloyla kırmızı rengi alması sonucunda vaka sayılarının halen yükseldiğini belirten Şıldak aralıksız yaptığı bilgilendirme ve uyarılarla herkesin istisnasız sorumluluk almasını isteyerek sağlıklı günlere ulaşmak için herkesin vicdani olarak sorumlu olduğunu belirtti.

 “Hastalık en çok kapalı ortamlarda bulaşıyor“

Paylaşımında usulüne uygun takılmayan maskelerin, ihlal edilen mesafelerin ve kontrolsüzce yapılan her hareketin vaka ürettiğinin altını çizen Vali Şıldak şunları kaydetti:  “Kıymetli Vatandaşlarımı salgın hastalığı ilimizde kontrol altına alabilmemiz için hepimizin günlük hayatını kontrol etmesi zorunlu hale gelmiştir.  Tedbirleri hep birlikte tam olarak uygulamadan normalleşme yolunda ilerleyemiyoruz. Vaka sayıları maalesef yükselmeye devam ediyor. Usulüne uygun takılmayan her maske, ihlal edilen her mesafe, kontrolsüz her hareket vaka üretiyor. Hastalık en çok evlerde, kapalı alanlarda ve ayrıca mesafenin kaybolduğu kalabalık ortamlarda bulaşıyor.

 “Tabloyu el birliğiyle düzeltelim”

Lütfen bu olumsuz tabloyu el birliğiyle düzeltelim. Bunun için; Hiçbir şekilde ev ziyareti yapmayalım. Her ortamda mesafe kuralına uyalım. Maske ve mesafe kuralını birlikte uygulayalım. Kalabalık ortamlar oluşturmayalım. Bilgilendirme ve uyarılarımızı ara vermeksizin sürdürüyoruz.  Şimdi her bir vatandaşımızın sorumluluk alma zamanı. Normal hayata dönmek, sağlıklı günlere ulaşmak için hepimizin vicdani sorumluluğu var. Lütfen bu mücadeleye destek olalım, ayrıca Balıkesir’de vaka sayılarını düşürelim. ”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.