Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak: Vaka Sayılarımız Şimdiye Kadar Gördüğümüz En Yüksek Seviyede

Vali Şıldak: Vaka Sayılarımız Şimdiye Kadar Gördüğümüz En Yüksek Seviyede
12 Nisan 2021 - 20:59

Vali Şıldak: Vaka Sayılarımız Şimdiye Kadar Gördüğümüz En Yüksek Seviyede

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yaptığı paylaşımlarla vatandaşları sık sık uyarmaya devam ediyor. Şıldak, bugünkü paylaşımında Ramazan ayının huzur ve sağlık getirmesini dilediğini bildirdi. Ayrıca, bir kez daha artan Covid-19 vaka sayıları ile ilgili uyarı da yaptı.

 

Ramazan ayını kapsayacak şekilde alınacak tedbirler gündemde iken bu tedbirlere harfiyen uymanın önemine değinen Şıldak maske ve mesafeden taviz vermeden kurallara uyulmasını belirttiği paylaşımında;” Değerli Hemşehrilerim, Mutlu ve sağlıklı bir hafta diliyorum. Ramazan ayınız hayırlı ve kutlu olsun. Bu mübarek ayın İlimize, Ülkemize, İslam Dünyasına huzur, sağlık ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Balıkesir’in tamamında maalesef salgın hastalık etkili olmaya devam ediyor. Vaka sayılarımız şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek seviyede. Ayrıca toplum olarak bir mücadele verdik.

“Ramazan Ayını İyi Değerlendirelim”

Sağlık ve kolluk personelimiz başta olmak üzere denetim ekiplerimiz, kamu görevlilerimiz özveriyle gayret gösterdi. Bütün bu çabaların boşa gitmemesi ve İlimizin bir an önce normal hayata dönebilmesi için önümüzdeki bir aylık dönemi çok iyi bir şekilde değerlendirelim. Ramazan ayını kapsayacak tedbirleri yakından takip edelim ve ayrıca harfiyen uygulayalım. Bütün kıymetli vatandaşlarımızdan bu konuda anlayış ve duyarlılık istirham ediyorum. Balıkesir için, Ülkemiz için, sağlık için hep birlikte hareketliliği azaltalım, maske ve ayrıca mesafeden taviz vermeyelim, kurallara uyalım” dedi.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.