Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak “18 Mart Zaferi İkinci Kurtuluş Savaşımızın Yol Göstericisidir”

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak “18 Mart Zaferi İkinci Kurtuluş Savaşımızın Yol Göstericisidir”
18 Mart 2022 - 13:37

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak “18 Mart Zaferi İkinci Kurtuluş Savaşımızın Yol Göstericisidir”

 

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı ve MKK Üyesi Emre Albayrak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Albayrak, açıklamasında şunları kaydetti.

 

‘‘20. yüzyılın başlarında emperyalist devletlerin Osmanlı Devleti’ni paylaşmak istemesi üzerine Anadolu topraklarına saldırması başta İttihat ve Terakki Cemiyeti Hükümeti ve halk tarafından bir direnişle karşılandı.

 

18 Mart, Türk ve Rus dostluğu için dönüm noktasıdır

 

İngilizler, boğazlara saldırmak ve İstanbul’u ele geçirmek suretiyle Çarlık Rusya’sına yardım etmek amacındaydı. Ancak Türk Ordusu’nun şanlı Çanakkale Zaferi bunu engellemiştir. Bunun neticesinde Rus Çarlığı yıkılmış ve Sovyet Devrimi gerçekleşmiştir. Böylece Rusya düşmanken dost hale gelmiştir. Sovyet Rusya’sı Atatürk önderliğindeki milli mücadeleye silah ve maddi yardım desteği yaparak vatanımızın kurtulmasında yanımızda olmuşlardır.

18 Mart Çanakkale Zaferi; azmin, cesaretin, fedakarlığın ve bağımsızlık ülküsünün gücünü tüm dünyaya göstermiş ve bütün ezilen uluslara örnek olmuştur. Bu topraklardaki bağımsızlık savaşı emperyalizme karşı ayaklanmanın dünya çapındaki ilk deneyimidir. Bu açıdan da anlamı büyüktür.

 

Çanakkale ruhuyla mücadeleye atılıyoruz

 

Ülkemiz,  Amerikan emperyalizmi ve onun ‘’kara gücüm’’ dediği PKK’ya karşı vatan savunmasındadır. Amerika, burnumuzun dibindeki askeri üsleriyle vatan bütünlüğümüzü tehdit etmektedir. Türk milleti yine bugün, tıpkı 18 Mart’ta yaptığımız gibi emperyalizm ile savaşmaktadır. İşte bu bilinçle, İkinci Kurtuluş Savaşımızda Havranlı Seyit Onbaşı gibi, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal gibi mücadele etmek gerekmektedir. Onların fedai ruhu ve mücadele mirası bugün vatanseverlerin takip edeceği tek yoldur. Vatan Partisi, Çanakkale ruhunun bugünkü temsilcisidir. ABD piyonu olan terör örgütlerini temizleyip üretim devrimini milletimizin desteğiyle başaracağız. Geleceğe umutla ve güvenle bakıyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümünü kutlu olsun! Türk milletinin emperyalizme karşı alacağı yeni zaferlerin müjdecisi olsun!’’

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.