Teknoloji

WhatsApp’a Yeni Mavi Tik Özelliği Geliyor!

WhatsApp, okundu bilgisinin yanı sıra doğrulanmış hesaplar için yeni bir mavi tik özelliği getiriyor.

WhatsApp’a Yeni Mavi Tik Özelliği Geliyor!

WhatsApp, okundu bilgisinin yanı sıra yeni bir mavi tik özelliği daha getiriyor. Geçtiğimiz yıl doğrulanmış hesap uygulamasını başlatan WhatsApp, mavi tik görselini onaylanmış hesaplara entegre etmeyi planlıyor. Bu yenilik, Meta platformundaki mavi tik uygulamasının WhatsApp kullanıcılarına da sunulması anlamına geliyor.

Whatsapp'A Yeni Mavi Tik Özelliği Geliyor!
Yeni Özellik

WhatsApp’ın yeni Android beta sürümü 2.24.14.18’de ortaya çıkan bilgilere göre, WhatsApp doğrulama sistemini Meta’nın mavi tikine uygun hale getirecek. Bu yeni özelliğin, yaklaşık bir ay içinde hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Meta’nın platformları genelinde doğrulama rozetlerini standartlaştırma çabasının bir parçası olan bu güncelleme, hem Instagram hem Meta hem de WhatsApp’ta onaylı hesapların aynı mavi tik ile temsil edilmesini sağlayacak.

Google Play Store üzerinden WhatsApp’ın beta sürümünü kullananlar, bu özelliğe çoktan erişmiş olabilir. Doğrulama rozeti renginin değiştirilmesi, Meta ekosistemindeki güvenilir hesapların tek bakışta tanınabilmesi açısından önemli bir yenilik olarak değerlendiriliyor. Twitter (X) ve TikTok gibi platformların da mavi tik kullanıyor olması, bu değişikliğin nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Whatsapp'A Yeni Mavi Tik Özelliği Geliyor!
Yeni Güncelleme

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yaklaşık 3 milyar kullanıcısı için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yakın zamanda, uygulamanın Meta tarafından geliştirilen birçok yapay zeka özelliğiyle de donatılması bekleniyor.

 

 

Haber: Bülten

Apple Üç Ürünü Rafa Kaldırdı! İşte O Ürünler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu