Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yatırımcıyı Ve Halkını Etkileyen İlçe Oldu

Yatırımcıyı Ve Halkını Etkileyen İlçe Oldu
09 Haziran 2022 - 16:52

Yatırımcıyı Ve Halkını Etkileyen İlçe Oldu

 

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan hem Dursunbey halkının hem de yatırımcının gönlünü fethetti. Yatırımcılar bir ilçe düşünün diyerek başladığı cümlelerde “muhteşem bir başkanı var” yorumlarını yaparken halk ilçede sağlanacak istihdam boyutu için Başkan Bahçavan’a teşekkür etti.

 

DURSUNBEY’DE BİR İLK “BETON YOL ÇALIŞMASI”

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ilçede Belediye’nin çalışmalarını yakından takip ediyor. Bahçavan ilçedeki yol çalışmalarına ilişkin Balıkesir’de ilk beton yol çalışmasının yapıldığını ve Dusruınbey’e kazandırılan yol çalışmasının yapım aşamasında kullanılmamasının önümüzdeki günlerde daha sağlıklı bir yol kullanımına neden olacağını söyledi. ‘Yollarımız hayırlı olsun’ dedi.

İLÇEDE İSTİHDAM VE YETIRIMA ÖNEM VERİLİYOR

Dursunbey OSB Yatırımcıları arasında bulunan bir ilaç firmasının CEO’su olan Tuncer Küçükaydoğmuş, “Bir İlçe düşünün ve bir belediye başkanı. Burası Dursunbey. Kendi toprağındaki yeri istimlak yapıyor. İnsanların iş aradığı bir yerde istihdam için araştırma yapıyor. Bizde bir araştırma yaptık. Büyük firmalarda OSB’de var. Bizde bir yer aldık orada ”diyerek ,ilçede istihdama verilen önemi dile getirdi.

 

 

Başkan Bahçavan Hizmetleri Yerinde İnceliyor

Kavacık-Dursunbey arası Beton Yol Çalışmaları Başladı. Balıkesir’de ilk kez uygulanan beton yol için çalışmalar Kavacık bölgesinde yapıldı. Plentmiks temel (PMT) çalışmaları ile başlayan yolda toplam 18 kilometrelik beton atılacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Yapımı Devam Eden Yol Yerine Alternatif Yolu Kullanalım”

Beton asfalt çalışmalarına başladık diyen Bahçavan, “ Balıkesir’de beton ilk kez yapılıyor. Tamamen yerli ve milli çimentomuz ile yaptığımız çalışmaları yakın zamanda tamamlayacağız”dedi.18 köyü ilgilendiren sorun olan yolumuzda da 18 kilometre olarak ihale yapılan yolda çalışma başlatıldı. Çift kat serilerek kısmi olarak beton işi sürecek. Vatandaşlarımızdan ricam yol yapımı sırasında yolu fazla kullanmamaları ve yan alternatif yolları kullanmaları. Daha sağlıklı ve üzerinde iz olmadan yapmak istiyoruz bu yolu. Yolumuzun kapalı olan yerleri duyuruyoruz. Vatandaşlarımız bizi takip etsinler. Altyapıda öncelik tanıdığı Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yatırımcılardan Başkan Bahçavan’a “O İlçe Ve O Başkan Muhteşem” Yorumu

Dursunbey OSB Yatırımcıları arasında bulunan bir ilaç firmasının CEO’su olan Tuncer Küçükaydoğmuş Başkan Bahçavan için “muhteşem başkan” yorumunu yaptı. Katıldığı programlarda yatırımlarını anlatan Küçükaydoğmuş, Dursunbey’de atılan adımların ne yapabiliriz düşüncesiyle hareket edilerek atıldığını belirtti. Aydoğmuş, “ Bir İlçe düşünün ve bir belediye başkanı. Burası Dursunbey. Kendi toprağındaki yeri istimlak yapıyor. İnsanların iş aradığı bir yerde istihdam için araştırma yapıyor. Bizde bir araştırma yaptık. Büyük firmalarda OSB’de var. Bizde bir yer aldık orada. Kendi fabrikamızda burada ad üretime başlamış olacağız. Balıkesir’e bugüne dek hiç niye gitmediğimi düşündüm. Balıkesir o kadar güzel ve verimli ürünleri olan bir yer ki. Keyifli bir şehir. Buradaki başkanlarda zaten yaşlanmazlar. Toprakları verimli ve efsane bir yer ”dedi.

 

 

Dursunbey’de Gelişim ve Değişim Toplantıları

Dursunbey’de geçtiğimiz hafta Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyet toplantısı gerçekleşti. Kaymakam Rahmi Bulut Başkanlığında gerçekleşen toplantıda mevcut durum, tahsisi yapılan firmalar ve genişleme bölgesi ile ilgili gelişmeleri masaya yatırıldı. Mesleki eğitimle birlikteliği önemsediklerinin altını çizen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan OSB’deki çalışmları yakından takip ettiklerini söyledi. Mesleki eğitimi önemsediklerini ve bu konuda bir protokolde yapıldığını belirten Bahçavan ilçede topyekün istihdam ve rutin belediye hizmetlerinin ekiple yürütüldüğüne işaret etti.

Başkan Bahçavan Sosyal Faaliyetlere Katılıyor

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında Dursunbey Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırladıkları yılsonu sergisi gerçekleşti. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan sergiye emek veren eğitmen ve kursiyerleri tebrik etti. Dursunbey’de kadınların el işi emekleri görücüye çıktı. Ev ekonomisine katkı amacıyla yapılan ürünler hem sergilendi hem de alıcılarını stantlarda bekledi. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.