GündemSiyaset

Zafer Partisi ve CHP’den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ önderliğindeki bir heyet, bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

Zafer Partisi ve CHP’den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

Zafer Partisi Ve Chpden Goc Politikalari Icin Ortak Adim 1
Zafer Partisi Ve Chp’Den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

Ümit Özdağ’a Eşlik Ettiler

Ziyarete, Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Yıldız ve Kadın, Aile ve Çocuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan’da katıldı.

Göç Sorunları Ele Alındı

Görüşmenin odak noktası Türkiye’ye sığınmacı ve kaçak göçmen akışı oldu. Ümit Özdağ, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin sınırlarından günlük bin ile bin iki yüz elli kişi arasında değişen sayıda sığınmacı ve kaçak göçmen giriş yapmakta, bu durum önemli bir güvenlik sorunu oluşturmaktadır,” dedi.

Zafer Partisi Ve Chpden Goc Politikalari Icin Ortak Adim 2
Zafer Partisi Ve Chp’Den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

Öneriler Sunuldu

Özdağ, ziyarette CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve heyetine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde değerlendirilmek üzere somut yasal düzenlemeler önerdiklerini belirtti. Bu öneriler arasında Ottawa Anlaşması’ndan çekilme ve sınırdaki askeri birliklerin silah kullanma yetkisinin genişletilmesi yer aldı.

Zafer Partisi Ve Chpden Goc Politikalari Icin Ortak Adim 3
Zafer Partisi Ve Chp’Den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

CHP’den Olumlu Tepki

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ziyarette sunulan önerileri ilgiyle dinlediklerini ve değerlendirme sürecine aldıklarını ifade etti. Özel, “Türkiye’nin güvenliği açısından bu tür önerilerin önemini kabul ediyoruz. Konuyu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz” dedi.

Bozkurt İşareti Tartışması

Basın mensuplarının “Bozkurt” işareti üzerine yönelttiği soruları da yanıtlayan Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Bozkurt işareti Türk milletinin binlerce yıllık bir sembolüdür. Siyasi bir partiyle değil, Türk kimliğini temsil etmek için kullanılan bir işarettir.” şeklinde açıklama yaptı.

Haber: Bülten

Milletvekili Sarı “Zammı Geri Çekin!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu