GündemSporTürkiye Gündemi

Ziraat Türkiye Kupası Finali için Atatürk Olimpiyat Stadı Tercih Edildi

İki Kulüp Başkanından Ziraat Türkiye Kupası Finali İle İlgili Ortak Açıklama

Ziraat Türkiye Kupası Finali için Atatürk Olimpiyat Stadı Tercih Edildi

İki Kulüp Başkanından Ziraat Türkiye Kupası Finali İle İlgili Ortak Açıklama

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finali için yapılan hazırlıklara dair yapılan toplantı sonrası kulüp başkanları ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin açıklamaları, önemli detaylar ve kararlar içeriyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamalarda, final maçının Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacağı ve bu organizasyonun Türk futbolu için önemine değinildi.

Ziraat Turkiye Kupasi Finali Icin Ataturk Olimpiyat Stadi Tercih Edildi

Açıklamalarda, 23 Mayıs Perşembe günü oynanacak olan final maçının, Türk bayraklarıyla dolu tribünlerde dostluk, barış ve kardeşlik mesajlarıyla geçmesi temennisinde bulunuldu. Bu özel maç için tribünlerde 50 bin Türk bayrağının dağıtılacağı ve saat 19.00’da bir konser düzenleneceği ifade edildi. Ayrıca, final maçında yarı otomatik ofsayt sisteminin uygulanacağı ve yabancı VAR hakeminin de görev alacağı bilgisi verildi.

Hasan Arat ve Ertuğrul Doğan ise Türk futbolunun birliği ve centilmenliği için bu kararın doğru olduğunu belirtirken, şehit yakınları ve gazilere ayrılan şeref tribününe de vurgu yapıldı.

Bu gelişmeler, Türk futbolseverlerin heyecanını artırırken, Ziraat Türkiye Kupası finalinin ülke genelindeki futbolseverlerin katılımıyla büyük bir şölene dönüşeceğine işaret ediyor.

Ören Sahili Ev Sahipliğinde Balkan Şampiyonası Ödül Töreni Gerçekleşti

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu