Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÖZ YANILIR MİDE YANILMAZ

GÖZ YANILIR MİDE YANILMAZ
Bedia Uçak( bediaucak@gazetemerhaba.com )
22 Mart 2023 - 8:40

Herkese Merhaba. Öncelikle başlıkta göz yanılır mide yanılmaz diyerek bir giriş yapmak istedim ama bu başlığı atarken açıkçası göz yanılgısının da olacağını pek düşündüğümü söylenemem.

 

Midede asit yağmurlarına neden olacak, bol yağından ötürü ağırlık hissi verecek ve dahası uykuya neden olabilecek  yemeklerden uzak durun. Gündelik yaşantımızdaki enerjimiz içinde yemek tercihimiz önem taşıyor. Gelin biz hafif yiyelim.

Doğru yöntemi bulduktan sonra en ala et yemeği de, en lezzetli sebze yemeği de çok hafif ve sağlıklı bir şekilde hazırlanabilir aslında. Siz yeter ki isteyin, siz yeter ki beslenme programınızı biraz daha sağlıklı olacak şekilde düzenleyin. Bu birbirinden lezzetli ve hafif yemek tariflerini de bir köşeye not edin.

Hafif ve sağlıklı beslenenin vazgeçilmez tabi ki salatalar. Bol bol kızartmasını yapıp yoğurtla buluşturduğunuz o kabakları çok daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Mevsimin en taze sebzelerini değerlendirmek, tavuktan ve balıktan destek almak enfes fikirler ama. Arada baklagilleri de unutmamak lazım.

Taze börülceleri dört mevsim bulma lüksümüz olmadığına göre, hazır bulabiliyorken bol bol değerlendirmeli… Börülceyi belki herkes sevmez ama taze fasulyeye de kimse hayır diyemez. Eğer siz de onlardan biriyseniz buyurun aradığınız hafiflik tam burada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.