Gündemİlçe Haberleri

Nadir Karakaşlı ‘Bağımsızlık Ateşi 105 Yıldır Yanıyor’

Balıkesir Barosu Başkanı Nadir Karakaşlı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nadir Karakaşlı ‘Bağımsızlık Ateşi 105 Yıldır Yanıyor’

Baskan Karakasli Ataturku Unutturmaya Calisiyorlar 1
Nadir Karakaşlı ‘Bağımsızlık Ateşi 105 Yıldır Yanıyor’

Cumhuriyet’e ve ulusal bağımsızlığa giden yolun başlangıcı olan, ulusal kurtuluş mücadelemizin ilk adımı ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümünü gururla ve eksilmeyen bir coşkuyla kutladıklarını belirten Karakaşlı, şunları kaydetti:

  • “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” şiarıyla Ulu Önder’in Samsun’dan yaktığı meşale, Anadolu’nun her köşesinde büyük bir coşkuyla kurtuluş ateşine dönüşmüş ve zaferle taçlanarak ulusal egemenliğe dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır. 19 Mayıs 1919, ulusumuzun tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, makus talihini yenmek ve emperyalist güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalıştıkları tarihin akışını değiştirmek kararlılığını dünyaya duyurduğu gündür.

Bağımsızlık ateşinin 105. yılında, eşsiz Anadolu topraklarına ulu bir çınar gibi kök salan Türkiye Cumhuriyeti’nin, ancak güçlü bir adalet anlayışı ile varlığını sürdürebileceğini ifade eden Karakaşlı, şu sözlerle devam etti:

  • “Bunun en önemli yolu, bağımsız ve tarafsız yargının tesis edilmesi ve onu ayakta tutan avukatların mesleki itibar ve teminatlarının sağlanmasından geçmektedir. Üstüne basarak vurgulamak isteriz ki; güçlü avukat, güçlü bir adalet sisteminin; güçlü adalet sistemi ise güçlü bir devletin temel dayanağıdır.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirdiğini ve Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini belirten Karakaşlı, gençliğin bir milletin geleceği olduğunu vurguladı. Karakaşlı, mesajını şu sözlerle tamamladı:

  • “Bugün bizlere düşen görev, Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgür düşünceli, Cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençler yetiştirmek; bu sayede aziz vatanımızı medeniyetin beşiği haline getirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı, hürmet ve rahmetle anıyoruz.”

Balıkesir Barosu Başkanı Karakaşlı’nın mesajı, 19 Mayıs coşkusunu ve gençliğe olan inancı bir kez daha hatırlatarak, ulusal bağımsızlığın ve adaletin önemini vurguladı.

Haber: Bülten

Nadir Karakaşlı ‘Bağımsızlık Ateşi 105 Yıldır Yanıyor’

Başkan Karakaşlı “Atatürk’ü Unutturmaya Çalışıyorlar”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu