SiyasetTürkiye Gündemi

Özgür Özel: “AB Tam Üyelik Hedefimizi Koruyacağız”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bükreş’teki Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’nda, Türkiye’nin AB tam üyelik hedefinin kağıt üstünde kalmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Özgür Özel: “AB Tam Üyelik Hedefimizi Koruyacağız”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Romanya’nın başkenti Bükreş’teki Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’na katıldı. Özel, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AB tam üyelik hedefinin kağıt üstünde kalmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

“Demokrasi ve Hukukun Üstünlüğü İçin Mücadele”

Özel, “CHP, Avrupa’nın bir parçası olan Türkiye’yi demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üstünlüğünün öncüsü yapmak istiyor. Bu iddianın sahipleri olarak Türkiye’nin AB tam üyelik hedefinin kağıt üstünde bırakılmasını kabul edemeyiz” dedi.

Yerel Yönetimlerdeki Başarı

CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarısını hatırlatan Özel, “31 Mart seçimlerinde, sosyal demokrasinin gerçek sorunlara kalıcı çözümler üretebileceğini gösterdik” dedi. Özel, CHP’nin anketlerde Türkiye’nin birinci partisi olarak öne çıktığını belirtti.

Özgür Özel: &Quot;Ab Tam Üyelik Hedefimizi Koruyacağız&Quot;
“İşbirlikleri Güçlendirilmeli”

Yeni Ekonomik Düzen Çağrısı

Özel, Sosyalist Enternasyonal’in yeni bir ekonomik düzen kurma konusunda liderlik yapması gerektiğini ifade ederek, “Neoliberalizmin yarattığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, yeni istihdam alanları yaratmak ve kapsayıcı becerileri sağlamak için çalışmalıyız” dedi.

Ortak Sorunlara Çözüm

İklim krizi, savaşlar ve göç gibi ortak sorunlara çözüm üretmenin önemine değinen Özel, “İlerici, demokrat siyasi partilerin dayanışmasını artırmalıyız. CHP olarak bu konuda iş birliğine hazırız” dedi.

Küresel Sorunlar ve İş Birliği

Özel, “Dünya giderek belirsizleşiyor. Özellikle Ortadoğu ve Karadeniz’deki çatışmalar kaygı yaratıyor. CHP olarak, Ukrayna’daki savaş ve Filistin’deki katliama karşı daha yakın iş birliği için hazırız” dedi.

Sonuç Alıncaya Kadar Mücadele

Özel, CHP’nin mücadelesine kararlılıkla devam edeceğini belirterek, “Dinlenmeden yola devam edeceğiz. Atatürk’ün dediği gibi, ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel: &Quot;Ab Tam Üyelik Hedefimizi Koruyacağız&Quot;
Komite

 

Haber: Bülten

Zafer Partisi ve CHP’den Göç Politikaları İçin Ortak Adım

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu