Köşe Yazıları

Siyasette Kirli Dil

Siyasette Kirli Dil

Nice seçimler geçirdik. Geldi geçti diyeceğimiz heyecanlı, acılı, üzüntülü, sevinçli herkes için gönül telinden kopan bir seçim süreci oldu seçimler.

Yaklaşan 31 Mart seçimleri de gelip geçecek. Geçecek geçmesine ancak son günlerde izlediğim, okuduğum her bir siyasinin dili çok sert ve keskin. Belki seçimin gereği bu ancak siyasette kirli dil kullanılması toplum için kaos nedeni diye düşünüyorum.

Herkesin istediği bir belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar vb insanı bir yerlere getirme arzusu olabilir. Burada önemli olan dilimizi kullanırken zekamızı da kullanarak süreci atlatabilmek olmalı. Karalamak, kirli cümlelerle seçim kazanma isteğinde olmak bizim insanlarımıza görüşü her ne olursa olsun yakıştıramadığım bir durum.

İlgili Makaleler

Siyasette her yol mubah diye düşünenlerde, sonuçları gördüğünde, umarım gerçek sonuçların kirli bir dilden değil uzlaşmacı ve tutucu bir dilden geçtiğini görürler. Bugünler gelip geçecek geriye kalan acı sözler olacak. Balıkesir’de biri makyajcı biri yalancı diğeri kasnakçı vb …cümleleri rahatça kullanıyor .Üstelik koca koca adamlar bu sözcükleri vurgulayıp ön sıralara koyuyor ya  işte geleceğin siyaseti ve siyasetçilerin örnek profili dedirtiyor…

PAZARYERİNDE SAHUR YAPAN PAZARCILAR

Fatma Kara

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu