TeknolojiGündemTürkiye Gündemi

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, T8X Lansmanı için Tarih Verdi

TOGG'un Yeni T8X SUV'u İçin Lansman Hazırlıkları Son Sürat Devam Ediyor

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş: T8X Lansmanı için Tarih Verdi

TOGG’un Yeni T8X SUV’u İçin Lansman Hazırlıkları Son Sürat Devam Ediyor

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, B segmentindeki yeni SUV modeli T8X’in lansman tarihine ilişkin önemli bilgiler verdi. Karakaş, Bursa Gemlik’teki TOGG Teknoloji Kampüsü’nde gerçekleştirilen test sürüş programı sırasında açıklamalarda bulundu.

Karakaş, T10X’in dört çeker versiyonunun haziran-temmuz aylarında “limited edition” versiyonuyla satışa sunulabileceğini belirtirken, TOGG’un yurt dışına açılacağı tarih konusunda da bilgi verdi. Şirketin Avrupa’daki varlığını güçlendirmek için faaliyetlerine devam ettiğini ifade eden Karakaş, “Bu senenin sonundan itibaren Avrupa’da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılında (2025) teslimatlara başlamak istiyoruz.” dedi.

Togg Ceosu Gurcan Karakas T8X Lansmani Icin Tarih Verdi

Karakaş, TOGG’un yurt dışı pazar stratejisini değiştirerek Almanya, Fransa ve İtalya gibi büyük pazarlara daha erken girmeye karar verdiklerini açıkladı. Bu strateji değişikliğinin nedenini, sektörün hızla gelişmesi ve Çinli markaların hızla genişlemesi olarak belirtti.

Gelecek planları hakkında da konuşan Karakaş, T10F modelinin satışlarının ardından T8X’in de tanıtımına hazır olacaklarını dile getirdi. TOGG’un bu başarısının yeni modellerle devam edeceğini belirten Karakaş, T10F’nin ardından çalışmalarını sürdürdükleri B segmentindeki bir SUV modeli olan T8X’in de tanıtımına yakın bir zamanda başlayabileceklerini sözlerine ekledi.

TOGG’un otomotiv sektöründe başarılı bir giriş yaptığı ve yeni modellerle hızla büyümeye devam edeceği belirtiliyor. Özellikle elektrikli araç teknolojisindeki ilerlemeleri ve pazar stratejilerindeki esnekliğiyle dikkat çeken TOGG, Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki lider markalarından biri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye Yapay Zeka Yolunda Yönünü Şekillendiriyor

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu