Nursima AkyürekKöşe YazılarıNursima AKYÜREK

1 Balerinin Rüyası ve Korkunç Gerçekler

Nova Williams: Sırların Ardındaki Perde

1 Balerinin Rüyası ve Korkunç Gerçek Nova Williams: Sırların Ardındaki Perde,  Bugün tabi ki sıkıcı bir konuya değinmeyeceğim ama size film ya da dizi, kitap özeti de yazmak istemiyorum çünkü çok ama çok özel sizin için bir hikayem var. Duymak ister misiniz?

Bir Balerinin Rüyası ve Korkunç Gerçekler

Meet Ballerina Park Sae-Eun, The First Asian To Reach Top Status At The Paris Opera Ballet | Tatler Asia
Baleri̇ni̇n Hi̇kaye Le Buluşan Adimlari

Eğer öyleyse yaklaşın. Evet yaklaşın çünkü bu hikayeyi başka yerde asla duyamayacaksınız.

Bir zamanlar okyanusun derinliklerinde küçük bir şişenin içerisinde bir yazı yazılıymış bu yazı bir sırrı bir kişinin hayatını ve bir umudu taşıyormuş. Efsanevi şişenin içerisinde ne olduğunu kimse bilmiyormuş ancak okyanusa açılan denizcileri seçen şişe öylece yüzeyde süzülüp sonra birden suyun altında kayboluyormuş.

İlgili Makaleler

AYNI GÜN AYNI TARİH VE GİZEM DOLU BİR SIRRIN

İşte tam o sıralarda 2002’lerde eski bir opera sahnesinin salonunda bir balerin dans ediyordu. Aynı tarihe denk gelmesi hem trajik hem de komikti çünkü o sıralar herkes gizemli sırların ortaya çıktığından bahsediyordu. Ünlü oyuncular sahneye çıkmadan önce maskelerini takıyorlar ve elbiselerini giyiyorlardı ancak maskelerini asla ve asla unutmuyorlardı. Öyle ki bir süre sonra 1970’lerden kalma jeansler ya da şapkaların yerini moda olarak maskeler almıştı.

Aynı günün akşamında bir genç kız sıradan bir günün tadını çıkarıyordu. Arkadaşı Ellie Gold ile birlikte sahilin kenarında geçmiş anılarını anlatıyorlardı. Öyle ki konuştukları konuya çok fazla daldılar. Genç kız neredeyse çalıştığı fabrikada çıkan yangını bile fark etmedi.

Fabrika sahile çok yakındı, aslında yerli halk şikayetçi olsa da fabrika çalışanları çok fazla kirlilik yapmadığını savunup duruyorlardı. Nova Williams asil bir aileden gelse de genç kızların arasında takılmaya bayılıyordu ve o akşam fabrikada çıkan yangını asla tahmin edemezdi.

Çiğlik Çiğliğa Baleri̇n Adimlari
Bu Adimlar Çiğliğin Hi̇kayesi̇

Sahil kenarında oturduktan sonra kalkınca çığlıkları duyan iki kız ayağa kalkıp fabrikanın eridiğine benzer bir görüntü ile karşılaştılar. Ellie olay yerinden uzaklaşmak istedi çünkü yangın korkmaları gereken bir durumdu. Nova ne yazık ki çantasını ve eldivenlerini fabrikada çalışan Sarrah adında bir kıza emanet etmiş ve sonrasında alacağını söylemişti. O çantanın içi servet doluydu daha doğrusu çantanın kendisi bir servetti.

Fabrika binasının hemen yanında bir opera binası vardı. Opera binası fabrika binasından biraz daha büyüktü, insanlar yangını fark ettikten sonra itfaiye aramışlardı ancak henüz gelen giden yoktu.

Genç kız çantayı almak umudu ile etrafa bakındı, fabrikanın kapısı demirden yapılmaydı geçip geçmemek konusunda kararsız kalsa da bir süre sonra ne yapacağına karar verdi. Opera binasından fabrika koridoruna giden salona koştu.

Eli̇nde Çantasi İle Bekli̇yordu
Eli̇nde Çantasi Vardi

Opera binasına girdiğinde salonun sonuna koştu. Bir balerin telaşla makyajını tazeliyordu. Nova Williams balerine bakıp ne yaptığını sormak istedi herkes durumun farkındaydı, o hariç. Balerin üzerindeki pembe elbiseyi düzeltip küstah bir bakış ile Nova’yı süzdü. Nova yoluna devam etti, sonra yeniden odaya dönüp balerini uyarmak istedi ama kız yerinde yoktu. Birden yok olması çok saçmaydı yangının dumanı buraya da mı sıçramıştı? Kız anlam veremiyordu.

Sonunda fabrika koridoruna geldi ancak dumanları görünce içeri girmekten vazgeçti. O sırada en yakın pencerede duran yakışıklı bir itfaiyeci Nova’yı fark etti. Durdu, ve sonra da pencereye doğru kollarını uzattı. Nova opera binasından çıkabilirdi ancak yakışıklı itfaiyecinin kollarında yere inmeyi düşünmesi bir anını bile almadı.

Tehli̇keli̇ Bi̇naya Gi̇ri̇ş
Tehli̇keli̇ Bi̇naya Gi̇ri̇şi̇n Adimlari

Yere indikten sonra itfaiyeci kendini tanıtmadan önce Nova’ya şu sözcükleri söyledi: ‘Bayan sizi kasıtlı olarak binaya girerken gördüm. O binanın tehlikeli olduğunu bilmenize rağmen sizi içeriye davet eden şey neydi bilmiyorum ama alevlerin arasına kendinizi atmak hiç de akıllı bir hareket değildi’’ diye konuştu.

Nova sevimli bir şekilde gülümsedi ve ‘’Tabi tabi bir daha olmaz.’’ Dedi. İtfaiyecinin arkasında dans eden bir balerin vardı. O kız! Bu o kız diye düşündü Nova ve kıza doğru koşmaya başladı. Ancak bir süre sonra insanların arasında onu kaybetti.

Bi̇r Baleri̇n Gördüm Sanki̇
Baleri̇n Gördüm Sanki̇ Evet Evet Baleri̇n

Balerinin bir hayalet olduğunu düşünmek tüyler ürpeticiydi ancak bu, sadece Nova Williams’ın yaşadığı ilk olaydı. Sahil kenarına yeni yerleşmiş olan çiftçinin kızı Sarrah kısa süre sonra aynı balerini gördüğünü ve bazen balerinin elinde bir şişe olduğunu ve sürekli o şişe ile konuştuğunu iddia etti. Söylentiler dedikodular ve efsaneler şehirde adeta bir hayalet olduğuna insanları inandırmıştı. Nova Williams fabrika çalışanı olmaktansa bir  araştırmacı ya da gazeteci olmanın ona daha çok uyacağını düşünüyordu. O sırada başka bir korkunç olay yaşandı

DEVAMI HAFTAYA

Nursima Akyürek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu