Köşe Yazıları

Animesi mi İzlenir Webtoonu mu Okunur?

Animesi mi İzlenir Webtoonu mu Okunur?

Tower of God, hem webtoon hem de anime olarak büyük bir hayran kitlesi kazanan fantastik bir macera hikayesi ama bana sorarsanız ben webtoonunu daha çok beğendim. Hikaye, Bam adında bir çocuğun ve gizemli bir kuleye tırmanan diğerlerinin maceralarını konu alır. Kule, her katında farklı zorluklar ve gizemler barındıran muazzam bir yapıdır. Bam ve arkadaşları, kuleyi tırmanırken kendilerini ve dünyalarını keşfetmek zorundadır.

Webtoon ve Anime Arasındaki Farklılıklar ne?

Yani şimdi arkadaşlar her ne kadar hem webtoon hem de anime aynı hikayeyi anlatsa da, bazı önemli farklılıklar da bulunuyor birisi sonuçta çizim ama bence çizimler eğer kitap böyle internetten okumayı seven biriyseniz size daha çok heyecan duygu katar. Ben izlediğim şeylerden çok okuduğum şeyleri daha çok yaşayan birisiyim bu yüzden Webtoon Tower of god versiyonu benim için en iyi versiyonu.

Kendi görüşümden bir değerlendirme

Webtoon, siyah-beyaz çizimler ve stilize edilmiş karakterler ile cel shading tekniği kullanırken, anime renkli ve daha detaylı bir animasyon tarzına sahip Anime, webtoona nazaran daha hızlı bir tempoda ilerler ve bazı yan hikayeleri ve karakterleri atlıyor. Anime bazı sahneleri de uzatarak veya değiştirerek webtoondan farklı bir deneyim sunuyor.

KARAKTER GELİŞİMİNİ HİSSEDEMİYORUM!

Karakter Gelişimi: Animede karakterlerin gelişimi webtoonda olduğu kadar derinlemesine işlenmez. Animede bazı karakterlerin arka planları ve motivasyonları yeterince açıklanmaz. Sansür: Animede bazı şiddet ve küfür içeren sahneler webtoona nazaran daha az gösterilir veya sansürlenir. Müzik: Animenin kendine özgü bir müzikleri ve ses efektleri bulunurken, webtoon sadece metin ve görsel sunar.

Tower of God Webtoon İnceleme

Nursima Akyürek

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu