Balıkesir Merhaba Gazetesi

YARA BAKIMI SEMPOZYUMUNA DAVETLİSİNİZ!

YARA BAKIMI SEMPOZYUMUNA DAVETLİSİNİZ!
Prof. Dr. Nilay Şahin( nilaysahin@gazetemerhaba.com )
30 Eylül 2019 - 8:00

Prof. Dr. Nilay Şahin
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı
www.profdrnilaysahin.com
prof.dr.nilaysahin-instagram

Bu haftalar ben yine heyecanlıyım çünkü 4-5 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan bir sempozyumun kongre başkanlığını yapıyorum. Evet bu yılda Yara Bakımına Çok Yönlü Bakış Sempozyumu’ nu gerçekleştireceğiz. Size biraz sempozyumla ilgili bilgiler vermek istiyorum.
Düzce Valiliği Kordinasyonunda; Balıkesir Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Geriatri Bilim Dalı ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 04-05 Ekim 2019 tarihinde Düzce’ de, Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonu/Düzce Merkez’ de “Yara Bakımına Çok Yönlü Bakış Sempozyumu” düzenlenecektir.
Bu sempozyumun amacı çok sık karşılaşılan bir sorun olan yaranın ve bunun sonucunda yaşanan önemli sıkıntıların başta plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisi, dermatoloji, ortopedi ve travmatoloji, aile hekimleri, iç hastalıkları, geriatri, fizik tedavi ve rehabilitasyon, nöroloji gibi pek çok tıpta uzmanlık alanının yanında ilgili hemşire, terapist, sağlık bakanlığında çalışan uzmanlar, aile ve sosyal politikalar alanında çalışan uzmanlar, sosyal hizmet uzmanları gibi oldukça geniş bir yelpazenin katılımını sağlamak ve alanlar arasında yara bakımı konusunda bilgi alış-verişi yapmaktır.
Yara bakımı mutlaka koordineli bir şekilde ilerlemesi gereken bir problemdir. Bunun sağlanması da elbette bir araya gelerek yapılacak paylaşımlarla mümkün olmaktadır. Bu nedenle sempozyumumuz tıp ve diğer sağlık çalışanlarını bir araya getirerek bu konunun tartışılmasını ve birlikte yaraya karşı mücadelede yapılabilecek çalışmaları tartışmayı da hedeflemektedir. Çünkü yara bakımı tek bir alanın kontrolünde olabilen veya başarıya gidilebilen bir sorun olmayıp multidisipliner çalışılarak çözüm aranması gereken bir sorundur.
Hedeflerimiz doğrultusunda yara bakımının tıbbi boyutunu paylaşmak yanında diğer sağlık mesleklerinin bakış açılarının tartışılacağı oturumlar, konuşmalar ile yara bakımı alanında farklı konularda uzman olan katılımcıların oluşturduğu bir ortamda ayrıntılı bir şekilde tartışabileceğimiz bir program oluşturduk.
Yara oluşum nedenleri, sonuçları, tedavisi ve önlenmesi ile kapsamlı bir şekilde ele alınacağı, farklı uzmanlık dalları ve disiplinlerden bir çok uzmanın bir araya geleceği bu toplantı için 4-5  Ekim 2019 tarihlerinde sizleri de Düzce’de görmekten mutluluk ve onur duyarız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.