Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’tan Ay Yıldızlı Gösteri

Ayvalık’tan Ay Yıldızlı Gösteri
30 Ekim 2021 - 9:59

Ayvalık’tan Ay Yıldızlı Gösteri

Ayvalık’ta Cumhuriyetin 98’nci kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cadde ve sokaklar ay-yıldızlı bayrak ve ayrıca Atatürk posterleriyle donatıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma ve tebrikat töreni gerçekleştirildi. 28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; 29 Ekim’de Hüsnü Uğural Stadyumu’nda düzenlenen törenle ayrıca coşku doruğa ulaştı.  Kenti boydan boya geçen Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı büyük bayram için hazırlandı. Kentin dört bir yanından duyuru yapılan ses sisteminden saat başı çalınan marşlar coşkuyu artırdı. Kent merkezinde ve çeşitli mahallelerde gezen araçlarla hem marşlar çalındı ayrıca hem de Türk bayraklarının dağıtımı yapıldı. Ayvalık Belediyesi gezici bandosu günboyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı.

Akşam saatlerinde fener alayı ile şenlenen ve renklenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının son günü olan 31 Ekim’de ise Kırsal mahallelerarasında düzenlenen Cumhuriyet Kupası final maçı oynanacak ve ayrıca kupa töreniyle kutlamalar son bulacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.