Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yazık ki ne yazık Buldan’a

Yazık ki ne yazık Buldan’a
Kamil Akyürek( kamilakyurek@gazetemerhaba.com )
24 Haziran 2020 - 15:13

Hafta başında 22 Haziran 2020 günü Pazartesi saat 11.30’da AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği basın toplantısında, bazı iddialara muhatap olan AK Parti Milletvekilleri ve İl Başkanlığına, kamuoyunun da merak ettiği iddiaları içeren sorularım, Emin Buldan’ı niyeyse rahatsız etmiş.

Artık yeteneğini kaybettiğinden emin olduğum Emin Buldan, bu rahatsızlığını yansıtan yazısında bel altına gönderme yapan ifadelerle ilgi çekmeye çalışıyor.

Belli ki bizimde insani olarak üzüntü duyduğumuz cezaevi travmasını biraz derin yaşamış Buldan…

Zira eksikliğimize gönderme yapan kaliteli eleştiri malzemesi bulamadığından olsa gerek, seviyesiz ifadeler ile adımız üzerinden prim aramaya başlamış.

Öncelikle yeteneğimi ve sahadan eksik kalmadan sırtımızdan eksik olmayan teri hala muhafaza eden bir gazeteci olarak, bu seviyesizliğe uymayacağımı belirteyim.

Eh sevgili Buldan, madem ihtiyacın var, aç ve açıkta kalmanı da, tık almadığın için kriz yaşamanı da istemem. Ama sahte sahneler üzerine kurduğun ego görüntüleri ya da seviyesizlik, 15 yaşındaki ergenlerin dahi kolaylıkla yapabildiği bel altı göndermeler gibi yöntemlerle eğlenmeye devam edeceksen başka kapıdan dilen lütfen.

Zira ben, kamuoyunun merak ettiği sorulara yanıt ararken, kamuoyunun ilgi duyduğu konularda bilgi aktarırken, meslek etiği çerçevesinde herkese ve her kesime sorularımı sormaya devam edeceğim. Gazeteci olarak kimseyi aklayıp paklamakla, çamur atıp bulamayla ya da iddia babında çamura yatıp öhö öhö reklam reklam, ımmm abone abone, ‘yahu fatura da fatura’ gibi bir derdim yok.

Bu çabanın sonucunda da her kuruşunu alın teri ile kazandığım rızkımdan verebileceğim sadakayı, ancak ve ancak helalinden hak ettiğine inandığım kişiye veriyorum.  Bu benim sana iyilik namına yapacağım ilk ve inşallah son nasihat ve de rabbim kabul ederse fikri sadakam olsun.

Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.