Balıkesir Merhaba Gazetesi

Şehit Polis Memuru Abdulkadir Güngör İçin İlk Tören Edremit’te Yapıldı

Şehit Polis Memuru Abdulkadir Güngör İçin İlk Tören Edremit’te Yapıldı
11 Kasım 2021 - 12:46

Şehit Polis Memuru Abdulkadir Güngör İçin İlk Tören Edremit’te Yaptılar

Balıkesir’in Havran ilçesinde girdiği silahlı çatışmada şehit düşen Polis Memuru Abdulkadir Güngör görev yaptığı Edremit’te düzenlenen resmi tören sonrasında memleketi Erzurum’a gönderdiler.

Şehit için görev yaptığı Edremit ilçesinde,  Şehit Hamdibey Meydanında geniş katılımlı bir resmi uğurlama töreni yaptılar. Sabah hastane morgundan meslektaşları ve yakınlarınca alınan şehit Güngör’ün naaşı, törenin yapılacağı Şehit Hamdibey Meydanına getirdiler. Meslektaşları tarafından cenaze aracından alınan 30 yaşındaki bir çocuk babası Abdulkadir Güngör’ün Türk Bayrağına sarılı naaşı ayrıca Atatürk Anıtı önündeki katafalka koydular.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen törende ilçe müftüsü Ahmet Yayla dua okudular.  Törene Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Garnizon Komutanı ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Engin Dinç, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Tarık Hekimoğlu, ile askeri ve mülki erkan ile şehit polis Güngör’ün mesai arkadaşlarıyla çok sayıda vatandaş katıldılar. Şehit Abdülkadir Güngör, daha sonra Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kocaseyit Havlimanı’ndan askeri uçak ile memleketi Erzurum’a gönderdiler. Şehidin memleketi Erzurum’da ikindi namazı sonrasında ayrıca son yolculuğuna uğurlayacaklar.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.