Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’in Sebahattin Ali’si İmza Günü Yarın

Edremit’in Sebahattin Ali’si İmza Günü Yarın
01 Nisan 2021 - 11:41

Edremit’in Sebahattin Ali’si İmza Günü Yarın

Edremit Belediyesi Sabahattin Ali’nin 103 yıl önce Edremit’te yaşadığı evi bir anı evine dönüştürdü. Ev yarın edebiyatseverlere kapısını aralayacak.

Edremit Belediyesi tarafından hazırlattırılan ve ilk kez yayınlanan “Edremit’in Sabahattin Ali’si” isimli kitabın imza günü 2 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ,“1918’de ailesiyle Edremit’e gelen Sabahattin Ali’nin çocukluk ve ilk gençlik yılları burada geçmiş, ‘Sabahattin Ali edebiyatı’ Edremit’te mayalanmıştır. 41 yıllık hayatına sığdırdığı onlarca öykü, roman, şiir ve makale içinde yer alan ‘Kuyucaklı Yusuf’ romanı başta olmak üzere,  ‘Komik-i şehir, Değirmen, Pazarcı, Sulfata ve Hasanboğuldu’ gibi öyküleri Edremit’i ve körfezi anlatır.

Yazdıklarıyla insan yanımızı temsil eden toplumun vicdanı olan Sabahattin Ali’yi ilelebet yaşatmak için onun 103 yıl önce yaşadığı evi ‘Anı Evi’ne dönüştürdük” dedi.2 Nisan 2021, Cuma günü 14:30 Sabahattin Ali Anı Evi açılışı (Adres: Sabahattin Ali Sokağı)15:30 Kitap tanıtımı ve öykü yarışması ödül töreni (Cumhuriyet Meydanı)19:00 Anma etkinliği (Şükrü Tunar Kültür Merkezi) etkinlikleri olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.