Balıkesir Merhaba Gazetesi

Zayıflamanın Formülü Su Değil Su Yaşam Mucizesi

Zayıflamanın Formülü Su Değil Su Yaşam Mucizesi
Bedia Uçak( bediaucak@gazetemerhaba.com )
11 Kasım 2021 - 8:47

Zayıflamanın Formülü Su Değil Su Yaşam Mucizesi

Su içmek sizce zayıflatırmı? Sorusunun cevabı aslında çok basit.Zayıflamak için değil sağlık için su içmek son derece önem taşıyor.Bugüne dek bu konuda okuduğum yazılarda uzman yorumları diyorki su için.Masanızda,sofranızda,taşıdığınız çantanızda su olsun.Su hayattır.

Özellikle kilo problemi yaşayan insanlar için kritik önem taşıyan, su içmenin kilo verdirdiği düşüncesi teknik olarak doğruyu yansıtsa da  sadece şu tüketerek zayıflamak mümkün değil. Su tüketimi diyet listelerininde vazgeçilmezleri arasında ancak sağlık ve beden için gerekli olduğundan dolayı.Hemen hemen tüm diyet listelerinin başında “sık su tüketin” cümlesi geçer. Elbette ki sağlıklı kilo kaybı için tek başına bu yöntem yeterli değildir; ancak çok ciddi bir destekçidir.

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Günde en az 2 litre su tüketmiyorsanız, hali hazırda vücudunuz sıvı eksikliğine bağlı birçok olumsuzluk yaşıyor olabilir. Bu yüzden diyette olun veya olmayın, günlük su tüketiminizi sağlamalısınız. Ayrıca fit bir görünüme sahip olmak ve İdeal Kilonuza ulaşmak istiyorsanız  spor ve düzenli beslenmenin yanında su tüketiminin büyük önem taşıdığını unutmamalısınız. Vücudunuzun sindiriminde ve boşaltımında etkin rol oynayan su tüketimi, kilo vermeniz sırasında size büyük destek sağlar.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.