Balıkesir Merhaba Gazetesi

Turizm Haftası Kutlandı

Turizm Haftası Kutlandı
16 Nisan 2015 - 0:46

Genel

Turizm Haftası münasebetiyle Balıkesir İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Salih Tozan’ da açılış programı düzenledi.

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Salih Tozan’ da Açılış programı düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa İl kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Müdürlük personeli, eğitmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Küresel Turizm Pastasından Pay Almak İstiyoruz

Programda kısa bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı Balıkesir olarak küresel turizm pastasından pay almak istediklerini belirtti. Çaltı “ Dünyada ilk 10 ekonomik gücün arasına girmeyi hedefleyen ülkemizin bu pastadan payını alması hakkıdır “ dedi.

Konuşmasına devam eden Çaltı “ yakın zamana kadar sadece deniz-kum ve güneş turizmi yapılan ilimizde artık sağlık ve termal gibi, kültür ve doğa gibi, su sporları ve gastronomi gibi alternatif turizm çeşitlerine yönelme başlamıştır” dedi.

 

Balıkesir’ in belli tatil dönemlerinde tercih edilen bir il haline geldiğini belirten Çaltı “ Balıkesirin 12 ay boyunca tercih edilen bir il haline gelmesi içi girişimlerimiz sürmektedir “ dedi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı otuz dokuzuncusu gerçekleşen Turizm Haftasını kutladığını belirtti.

 

Konuşmanın ardından atölye eğitmenlerine ve yapılan kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül töreni gerçekleştirilirken, programın sonunda sergilenen halk oyunu gösterisi ve Kurtdereli Mehmet pehlivanın hayatı hakkında sahnelenen kısa tiyatral gösteri programa gelen konuklarca büyük beğeniyle karşılandı. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.