Balıkesir Merhaba Gazetesi

10 Balıkesirli Firma Aile Anayasası Projesine Katıldı

10 Balıkesirli Firma Aile Anayasası Projesine Katıldı
20 Nisan 2021 - 13:32

10 Balıkesirli Firma Aile Anayasası Projesinde

BASİAD Balıkesir’de “Şirketlerde Aile Anayasası ve Nesiller Arası Yönetişim” Projesi Çalışmalarını Başlattı

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile “İşletmelerde Değer Artışı” projesi kapsamında Balıkesir’de Aile Anayasası çalışmalarını saha uygulamaları ile başlattı.

BASİAD; Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çağrıya çıkılan “İşletmelerde Stratejik Yapılanma Mali Destek Programı” kapsamında destekleme kapsamına alınan projesi “İşletmelerde Değer Artışı” kapsamında en önemli faaliyetini saha uygulamaları ile başlattı.

Projeye 10 Balıkesirli Firma

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kaynak verimliliği kapsamında ülkemizde firmaların sürdürülebilirliğini sağlama adına uygulama planına aldığı önemli adımlardan olan şirketlerde aile anayasası uygulaması stratejisi ile uyumlu BASİAD projesi devreye girdi. BASİAD Proje ile ayrıca Balıkesir’in değerleri arasında yer alan 10 firma ile aile anayasası çalışmalarını başlattı. Proje sonrasında 10 Balıkesirli firmanın Aile Anayasası ve nesiller arası yönetişim sistemleri firmalara teslim edilerek uygulaması başlatılacaktır. Ayrıca Hedef sürdürülebilirliği sağlamak.

Bekki “Aile Anayasası” Bir İhtiyaçtı

Proje çerçevesinde ön tanışma ve proje uygulaması hakkında bilgilendirme yapmak maksadı ile çevrim içi bir toplantı gerçekleştirdiler. Ön toplantının ardından danışman ekip tarafından sahada firma merkezlerinde birebir yapılan çalışmalar ile 12 Nisan haftası itibari ile başlangıç yaptılar. Projenin 6 ay devam edecek çalışmalar ile sonlandırılması ve ayrıca firmalarda uygulamanın başlatılması hedefleniyor. Konu ile açıklamalarda bulunan BASİAD Başkanı Abdullah Bekki; “Aile Anayasası” çalışması ve uygulamasına duyulan ihtiyacı çok yakından takip ediyorduk; Balıkesir ve ülke işletmelerimizin gelecek nesillere güçlenerek devamlılığının sağlanması adına ayrıca böylesi önemli bir projeyi hayata geçirmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.