Balıkesir Merhaba Gazetesi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramında Önce Fener Alayı Sonra Gazapizm

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramında Önce Fener Alayı Sonra Gazapizm
18 Mayıs 2022 - 18:54

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramında Önce Fener Alayı Sonra Gazapizm

 

Anadolu’nun emperyalist devletlerce işgal edildiği o karanlık günlerde, Mustafa Kemal; 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile İstanbul’dan yola çıkmış, 19 Mayıs sabahı Samsun’a adım atmıştır. Bu adım, bir güneş misali milletimizin özgürlük umutlarını ışıtan Atatürk’ün, sonu Cumhuriyetimiz ile taçlanan Kurtuluş Savaşımızı başlatacak olan o ilk adımıydı. Yıllar sonra Atatürk “Benim doğum günüm 19 Mayıstır” diyerek o günün zor şartlarına ve elde edilen başarıya dikkat çekmiştir.

Cumhuriyet’in kuruluş ilkeleri ve temel değerlerinin önemini bilen herkesin, büyük bir gururla kutladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmî törenleri, Bandırma’da sabah 09:30’da Cumhuriyet Meydanında gerçekleşecek. Bandırma Belediyesi’nin düzenlediği kutlama etkinlikleri saat: 20:30’da, Ordu Caddesi Migros önünden hareketle; fener alayı ve Cumhuriyet Gençleri Kortej Yürüyüşü ile başlayacak. Bu yıl yine büyük bir katılımın olması beklenen kortej yürüyüşü sonrasında Cumhuriyet Meydanında Gençlik Konseri düzenlenecek.

“Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” isimli şarkılarıyla Türkçe Rap Müziğe adım atan, fenomen yerli dizi Çukur’da; “Bu Hayatın Heyecanı Yok” şarkısının yer almasıyla tüm Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine ulaşan Gazapizm, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel konserinde Bandırmalı sevenleriyle buluşacak.

Bandırma Belediyesi, düzenlediği; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Gençleri Kortej Yürüyüşüne ve Gençlik Konserine “Bayrağını al sen de gel” diyerek herkesi davet ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.