Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Turistler Kısıtlamadan Muaf Tutulacak

Balıkesir’de Turistler Kısıtlamadan Muaf Tutulacak
1.973
26 Haziran 2020 - 13:42

Balıkesir’de Turistler Kısıtlamadan Muaf Tutulacak

 

Balıkesir’de Hafta sonu uygulanacak kısıtlama ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Vali Hasan Şıldak Başkanlığında toplanan kurul 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 09.30 ile 18.30 arasında belirli istisnalar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesine karar verdi.

 

Yerli-Yabancı Turistlere Muafiyet

Kurul tarafından alınan 25.06.2020 tarih ve 2020/60 sayılı kararda Öte yandan, turizm sezonunun açılması ve ülkemize giriş­çıkış kısıtlamalarının kaldırılması sonrasında, önümüzdeki süreçte yerli ve yabancı misafirlerin turizm beldelerine yoğun rağbet göstermesi beklendiği ifade edilerek yerli ve yabancı turistlere bazı muafiyetler getirildi.

Kuruldan çıkan karara göre;

1­. Daha önceden yapılmış rezervasyonların ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına hali hazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan yerli ve yabancı turistlerin,

a) Rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine ulaşımları (Gerek havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarının varış noktaları ile konaklama tesisleri arasındaki transferleri gerekse özel araçlarla gerçekleştirecekleri şehirlerarası yolculuklar,

b) Plajlardan yararlanmaları (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dahil),

c) Müze ve ören yerleri ile tarihi/kültürel/dini anıtları/ibadethaneleri/türbeleri ziyaretleri,

2­. Ayrıca bu hizmetleri sunacak işletme veya yerlerde çalışanların, YKS sınavının olduğu 27­28 Haziran 2020 tarihlerinde belirli saat aralığında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmalarına, Oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Ayrıntılar için lütfen burayı tıklayınız http://www.balikesir.gov.tr/il-hifzissihha-kurulu-kararlari-1806202060

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.