Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başaran: “Esnaflarımızın Talebini Ankara’ya İleteceğiz”

Başaran: “Esnaflarımızın Talebini Ankara’ya İleteceğiz”
17 Mayıs 2021 - 16:24

Başaran: “Esnaflarımızın Talebini Ankara’ya İleteceğiz”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir esnafının Kademeli normalleşme sürecinde, AVM’lere tanınan hakkın,  kahvehane, kıraathane, kafe, çay bahçesi ve restoran gibi bazı bölümleri açık olan esnafımıza da tanınması ile ilgili talebini Ankara’ya mutlaka ileteceklerini söyledi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tam kapanma süreci 17 Mayıs itibariyle sona ererken Türkiye, kademeli normalleşme dönemine girdi. İçişleri Bakanlığı’nın, 81 İl Valiliğine “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” konulu genelgesini değerlendiren Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran. “Alışveriş merkezlerinin (AVM) hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği, hafta sonları kapalı olacağı, marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecekler. 17 Mayıs – 1 Haziran arası ise kademeli normalleşme döneminde kahvehane, kıraathane, kafe, çay bahçesi ve restoran gibi bazı bölümleri açık olan esnafımızın faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edileceği ” genelgesi hakkında esnaf ve oda temsilcileri ile görüşmelerde bulunduk” dedi.

ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Başaran, “Ak Parti İl Teşkilatı olarak, hizmet sektöründe yer alan Balıkesir Lokantacılar Oda Başkanımız ve Kahveciler Oda Başkanımız ve esnaflarımız ile yaptığımız görüşmelerde esnaf arkadaşlarımızdan gelen, “Kapalı ortam sayılan “AVM”lerin belli saat aralığında açılabilecek iken. çay bahçesi, cafe, kahvehane ve restoranların açık olan yerlerinde bile hizmet vermesinin ertelenmesine yönelik şikayetlerin dikkate alınması, kontrollü de olsa mekanlarını açabilme hakkının  kendilerine de tanınması ile ilgili taleplerini Milletvekillerimiz ve Teşkilat Birimlerimizle Ankara’ya iletilmesi ve tekrar değerlendirme yapılması konusunda çalışma yaptık” dedi.

Ak Parti olarak 19 yıldır, ülkemizin kalkınması için büyük yatırım ve hizmetlere imza attıklarını belirten Başkan Başaran, “Uluslararası mağduriyetin merkezine oturan Pandemi salgını, dünya da olduğu gibi ülkemizde de üreticilerimizi, esnafımızı ve vatandaşlarımızı büyük sıkıntıya soktu. Mücadelemiz bu konuda devam ediyar. Ak Parti olarak, koştuk koştuk ipi göğüslemeye az kaldı. Bizler, her zaman mazlumun ve mağdurun yanında yer aldık. Partimiz, bundan sonra da Esnafımızdan gelen talepleri,  pandemi sıkıntısı da gözetilerek mutlaka buna göre değerlendirecektir” şeklinde konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.