Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Cengiz’den Ankara Çıkarması

Başkan Cengiz’den Ankara Çıkarması
03 Ağustos 2022 - 15:22

Başkan Cengiz’den Ankara Çıkarması

 

İvrindi için çalışmalarına devam eden Başkan Yusuf Cengiz, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve İlçe Başkanı Muharrem Akçal ile birlikte Ankara ziyareti gerçekleştirdi.

 

 

İLÇEDE YAPILAN ÇALIŞMALAR ÜZERİNE DEĞERLENDİRME

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan’a ziyarette bulunan heyet, ilçede düzenlenen çalışmalar ve projeler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

‘’ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’’

Sözlerine ‘’ İlçe merkezi başta olmak üzere mahallelerimizde çok önemli ve değerli projeler gerçekleştiriyoruz ‘’ diyerek başlayan Başkan Cengiz : “Bunların hepsi dayanışma, yardımlaşma, istişare ve el birliği ile olan şeyler. İki yıl gibi sürede İlçemizin en önemli sorunlarından olan İvrindi-Korucu-Bergama yolunun 4.3 km’lik etabını hizmete açtık. Bu konuda Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Mustafa Canbey’in destekleri ve emekleri çok büyük. Yolun geri kalan bölümü için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devrede. Çalışmaların devam etmesi ve kangrene dönen yolun tamamlanması için elimizden gelen ne gerekiyorsa yapacağız. Büyükşehir Belediyemiz ile müthiş uyum içerisindeyiz. Altyapıdan üsttapıya,  kent estetiğinden sosyal projelere, spor alanlarından fen işlerine kadar birçok alanda ilçemizde güzel işlere imza atıyoruz. İlçemizde hizmet konusunda gözle görülür ciddi değişiklikler oluyor, halkımız da bunun farkında” diyerek yolun tamamlanacağının garantisini verdi.

 

 

İVRİNDİ KABUĞUNU KIRACAK

Başkan Cengiz konuşmasında İvrindi için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Yaptığı açıklamanın devamında : “ Bizim gibi kırsal ilçelerin en önemli sorunlarının başını istihdam alanı yetersizliği çekiyor. Yeterli iş alanları, aile geçimini sağlayacak fabrika gibi iş yerleri olmayınca ilçeler göç alan değil göç veren ilçe haline geliyor. Bu sorunu çözme gayretindeyiz. Göreve geldiğimiz 2019 yılından beri üzerinde hassasiyetle durduğumuz ve ilçemize kazandıracağımız organize sanayi bölgesi projesi ile ilgili baya yol katettik. Lokasyon anlamında pilot bölge diyebileceğimiz noktada yer alıyoruz. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Kısacası İvrindi artık kabuğunu kırsın, anayola doğru büyüsün istiyoruz. Oluşturacağımız Organize Sanayi Bölgesi ile gelecek yatırımcı sayesinde ilçemizde iş sahası artacak, ilçemiz göç veren değil göç alan bir ilçe haline gelecek.’’ diyen Başkan Cengiz, İvrindi için hedeflerinden bahsetti. Başkan Cengiz konuşmasını, çalışmalardaki destekleri için Milletvekili Mustafa Canbey başta olmak üzere tüm milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederek sonlandırdı.

Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.