Balıkesir Merhaba Gazetesi

“BU ZAFER ŞANLI TARİHİMİZİN ALTIN HALKALARINDAN BİRİDİR”

“BU ZAFER ŞANLI TARİHİMİZİN ALTIN HALKALARINDAN BİRİDİR”
7
31 Ağustos 2018 - 8:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törenlerin ilk bölümü için Anıtkabir’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıİstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti.Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şu ifadeleri kullandı: “Bugün millet olarak bağımsızlığımızın müjdesi olan büyük zaferin 96. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz.

Tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanının liderliğinde sürdürülen destansı bir mücadelenin meyvesi olan bu zafer şanlı tarihimizin altın halkalarından biridir. Türk Milleti şehitlerimizin fedakârlıklarından, gazilerimizin cesaretinden, binlerce yıla sâri kadim değerlerinden aldığı ilhamla 96 yıl önce olduğu gibi bugün de istiklaline canı pahasına sahip çıkmaktadır. Ülkemizin egemenliğine yönelik son zamanlarda artan tehdit, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden ve hedeflerimizden asla alıkoyamayacaktır.(Cumhurbaşkanlığı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.