Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TAZMİNAT ÖDEYECEK
28 Ekim 2020 - 11:40

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Özel’e yönelik ifadeleri nedeniyle 20 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

 

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in kendisi hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı manevi tazminat talebine ilişkin Bakırköy 8. Hukuk Mahkemesince verilen hükme karşı yapılan istinaf başvurularını karara bağladı.

 

Dava Dilekçesinde Para Transferi İddiaları Yer Aldı

 

Dairenin dosya üzerinden verdiği kararda, davacı Ahmet Özel’in açtığı davanın dilekçesinde, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 21 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının yurt dışına para transfer ettiğini, daha sonra yaptığı bir konuşmasında ise bu para transferini ispat ettiğini iddia ederek elinde salladığı belgeler ile müvekkilleri hakkında suç isnadında bulunduğunu belirttiği aktarıldı.

 

“Kılıçdaroğlu iddialarını ispat edecek bir belgeyi kamuoyuna sunamadı ”

 

Ahmet Özel’in bu iddialara yönelik avukatlık görevi gereği basın açıklaması yaptığı belirtilen dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu’nun iddialarını ispat edecek bir belgeyi kamuoyuna sunamadığı, 5 Aralık 2017’de Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması toplantısında ise Ahmet Özel’in kişilik haklarını hiçe saymak suretiye hakaret ettiği, bu nedenle manevi tazminat talebinde bulunulduğu ifade edildi. Davaya bakan Bakırköy 8. Asliye Hukuk Mahkemesince, davalı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği sözlerin hakaret içermediği belirtilerek, davanın reddine hükmedildiği aktarılan kararda, bu karara karşı davacı Ahmet Özel’in avukatlarınca itiraz edildiği bilgisi verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.