Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dijital Medya Çalıştayı İçin Geri Sayım Başladı

Dijital Medya Çalıştayı İçin Geri Sayım Başladı
18 Şubat 2021 - 16:51

Dijital Medya Çalıştayı İçin Geri Sayım Başladı

Yerel, ulusal ve uluslararası medya, Dolmabahçe’de dijital medya çalıştayında buluşacak.

5-6 MART’TA YAPILACAK

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen ve T.C İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen yeni iletişim teknolojilerinin ele alındığı dijital dünya çalıştayı 5-6 Mart tarihinde İstanbul Dolmabahçe Çalışma ofisinde yapılacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan şunları kaydetti:“ Artık yeni bir iletişim dünyası ile karşı karşıyayız. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni bir medya düzeni ortaya çıktı. Tv izleme alışkanlıkları, gazete okuma alışkanlıkları değişti. Artık sanal ve dijital bir dünya var. Yeni bir reklam anlayışı ortaya çıktı. Kişisel verileri korumak önemli hale geldi.

 “GELENEKSEL MEDYANIN ETKİLENMESİ KAÇINILMAZ”

Geleneksel medyanın bundan etkilenmesi kaçınılmaz. Yerel medyanın yeni dijital ortama nasıl ayak uyduracağı gibi önemli konuları ela alacağız” diye konuştu. Yerel medyanın ufkunu açacak . Son yıllarda yeni medya kuruluşlarının öne çıkığını belirten Burhan geleneksel medya ekonomik güç kaybetmeye başladı. En çokta yerel medya bu durumdan etkilendi. Yerel medyanında kendisini güncellemesi gerekir. O nedenle T.C İletişim Başkanlığı yerel medyaya yeni bir ufuk katmak ve güçlendirmek amacıyla bu projeye destek vermiştir”

FAHRETTİN ALTUN AÇILIŞ KONUŞMASI YAPACAK

İstanbul’da düzenlenecek bu çalıştaya sektörün önemli isimleri katılacak. Birbirinden önemli ve uzman isimlerin katılacağı çalıştayın açılış konuşmasın İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapacak. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahinde bir konuşma yapacak. Anadolu Yayıncılar Derneği konu ile ilgili bir açıklamada bulunarak çalıştaydaki konu başlıklarını ve ele alınacak konular şu şekilde sıraladı:

4 ANA BAŞLIKTA KONUŞMALAR YAPILACAK

“Dijital dünya, Yeni İletişim Teknolojileri, Geleneksel Medya ve Türkiye’nin tanıtımı ile başlayacak törende açılış yapılarak sırasıyla; Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın konuşması, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in konuşması, T.C İletişim Başkanı Prof.Dr. Fahrettin Altun’un konuşması, Yeni İletişim Teknolojileri- Yerel ve Ulusal Medyanın ülke tanıtımına katkısı konu başlığında; T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Çağatay Özdemir’in konuşması, Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol’un konuşması, Medya Der Genel Başkanı Ekrem Kızıltaş‘ın konuşması, Habertürk tv Anahaber spikeri Veyis Ateş, Kontv Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Tay Star,Tv Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik’in konuşmaları ile devam edecek.

İÇERİK PLATFORMLARINDAN YOĞUN KATILIM OLACAK

Yeni İletişim Teknolojileri- Yeni Tür Yayıncılık ve Türkiye’nin tanıtımı başlığında ise sırasıyla şu kişilerin konuşmalarına yer verilecek; RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Netflix Kamu politikaları direktörü Pelin Mavili, Exxen Genel Müdürü Ümmü Burdan Arda, Bein Grup Genel Müdür Yardımcısı Onur Gürel, Blue Tv Genel Müdürü Aydın Doğan Yalçındağ, Türk Telekom TV / OTT İçerik ve Platform Yönetim Direktörü Mumammd Varol ve  Global bilgi ağları – Veri Güvenliği ve iletişim başlığında; Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Prof.Dr. Faruk Bilir, YAY  İletişim İş Geliştirme ve yeni girişimcilik direktörü Muhammed Özhan, BİP İletişim Direktörü Burak Akıncı, DEDİ İletişim BİTİDER Başkanı Ömer Faruk Sorgun ve BTK Başkan Yardımcısı DR.Gazali Çiçek’in konuşmaları.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.