Balıkesir Merhaba Gazetesi

Markaşehir Balıkesir Projesi Ödül Serüvenine Başladı

Markaşehir Balıkesir Projesi Ödül Serüvenine Başladı
23 Kasım 2021 - 16:57

Markaşehir Balıkesir Projesi Ödül Serüvenine Başladı

Reklam ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülleri sahiplerini buldu. Balıkesir Marka Şehir Projesi 16. Felis Ödülleri’nden 2 farklı kategoride ödüle layık görüldüler.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılından beri birlikte yürüttüğü Balıkesir Marka Şehir Projesi, Felis Ödülleri’nde kamu ilişkileri yönetimi ve ülke, şehir, bölge iletişimi kategorilerinde ödül aldı.

Doğası, kültürü, kıyı ve alternatif turizm olanakları, farklı etnik kökenlerden gelen lezzetleri, ulusal ve ayrıca Avrupa Birliği tescilli coğrafi işaretli ürünleri ile birçok fırsatı içinde barındıran Balıkesir, şehrin cazip imkânlarının bir strateji altında tanıtılması için kamu ve STK işbirliği ile güçlerini birleştirdi. Projenin başlamasının üzerinden henüz 1 yılı geçmiş olmasına rağmen atılan doğru adımlar sonuçlarını ayrıca somut biçimde göstermeye başladı. Proje, aldığı ödülle de başarısını ispatlamış oldu.

İlk etap çalışmalarında proje için tasarlanmış logo ve Hayat Dolu Balıkesir sloganıyla yerel ve ayrıca lusal çapta farklı tanıtım çalışmaları yürüttüler. Influencerlar gastronomiden kültüre, kıyı turizminden alternatif turizme kadar farklı alanlarda şehrin tanıtımına katkı sağladı.

DAHA YENİ BAŞLIYORUZ…

Sürdürülebilirlik esasına dayanarak başlatılan proje hız kesmeden devam ediyor. Sağlam temeller üzerine oturtulan proje ile Balıkesir, Marka Şehir olmanın tüm gerekliliklerini sağlayarak ayrıca Türkiye’nin örnek destinasyonu olmaya hazırlanıyorlar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.