Balıkesir Merhaba Gazetesi

Romatizmal Kapak Hastalığına Ameliyatsız Çözüm

Romatizmal Kapak Hastalığına Ameliyatsız Çözüm
15 Ekim 2021 - 11:56

Romatizmal Kapak Hastalığına Ameliyatsız Çözüm

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor.

Başarılı operasyonlara imza atan hastanenin kardiyoloji doktorları uyguladıkları yöntemle Balıkesir’de yine bir ilki gerçekleştirdi. Kalp romatizması sebebiyle ileri derecede daralmış mitral kapak hastalığı olan E.A. isimli hasta, kardiyoloji bölümünden Doç. Dr. Erkan Aşhan ve ekibi tarafından Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde ilk defa uygulanan mitral balon yöntemi ile ayrıca başarılı şekilde tedavi ettiler.

Kardiyoloji alanında çok sayıda kompleks ve zor vakalar (kalp krizlerine 7gün/24 saat acil müdahale, koroner ve periferik damarlara balon ve ayrıca stent işlemleri, kalp pilleri ve doğuştan kalp deliklerinin kapatılması gibi) anjiyografi laboratuvarında deneyimli eller altında sağlığına kavuşurken, ayrıca en son E.A. isimli hastanın evine yürüyerek göndermenin mutluluğu yaşandı. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel, kardiyoloji bölümünün yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti.

Doç. Dr. Erkan Ayhan yapılan tedaviyle ilgili şunları dile getirdi: “Hastamız ciddi kapak darlığı nedeni ilaç tedavisine yanıt alamadığımız ayrıca felç riski taşıyan bir hastamız idi. Bu hastamızda genel anestezi kullanmadan mitral kapak darlığını balon yöntemi ile açtık. Tedavisine vesile olmak, ayrıca şifa olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Kardiyoloji ile ilgili ayrıca anjiografi hizmetlerimizi Sayın Başhekimimiz ve İl Sağlık Müdürlüğü sayesinde merkezimizde tüm olanakları ile yürütmekteyiz. Bu yöntem hastanemizde ilk defa uyguladılar. Balıkesir ilinde böyle bir merkezimizin olması Balıkesir halkı adına büyük bir kazanç olmakla birlikte ne kadar hayati önemi olduğunu halkımızın bilgilerine sunarız.”

Başhekim Doç. Dr. Volkan Yüksel ise, kardiyoloji birimlerinde görevli doktor ve tüm personele teşekkür ederek, “Hastanemizde ilk defa mitral kapak balon işlemi uygulayarak hastanın normal hayatına dönmesini sağlayan, ayrıca fedakarca 7/24 çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.