Balıkesir Merhaba Gazetesi

SABİHA GÖKÇEN’DE ŞENLİK VAR

SABİHA GÖKÇEN’DE ŞENLİK VAR
24 Mart 2016 - 0:24

Genel

SABİHA GÖKÇEN’DE ŞENLİK VAR

Sabiha Gökçen Anaokulunun minik doğaseverleri kendi elleriyle okullarının bahçelerine fidanlar dikti. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve şube müdürlerinin de katıldığı etkinlikte sergi açılışını yapan Çelik, çocuklarla yakından ilgilendi.

Sabiha Gökçen Anaokulunun küçük öğrencileri orman haftası nedeniyle okullarının bahçelerini ağaçlandırdı. Kütüphane haftası nedeniyle kendi eserleri olan birbirinden renkli kitapları sergileyen öğrencileri aileleri yalnız bırakmadı. Sergi açılışını yapan ve zeytin fidanını diken Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, çocuk yetiştirmenin çok önemli olduğunu ve ailelerin bilinçli olması gerektiğini belirtti.

‘Yazar Minikler’

Mart ayının son haftası kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle sergi açan Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri, kendi yaptıkları kitapları sergiledi. ‘Canım Kardeşim, Sevgili İkizim, Dinazor Kardeş’ gibi eserler hazırlayan minik öğrenciler, kitap sevgilerini hazırladıkları eserlerle gösterdiler. Şiddetli rüzgar nedeniyle sergi standında zorluk yaşansa da öğrencilerin eserleri alınan önlemlerle korundu. Sergi açılışını yapan Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğrencilerin eserlerini incelerken, öğrencilerle tek tek sohbet etti.

‘Çocuk Yetiştirmek Sanattır’

Öğrencilerin hazırladığı kitap sergisini gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, B.MERHABA’ya yaptığı açıklamalarda öğrencilerin yaptığı eserlerin çok yaratıcı olduğunu dile getirdi. İbrahim Çelik, ‘Bugün buradaki organizasyonu gerçekleştiren Sabiha Gökçen Anaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerini kutluyorum. Böylesine duyarlı miniklerimiz olduğu için gurur duyuyorum. Orman Haftası ve Kütüphane Haftasının önemini kavramış doğasever, kitapsever çocuklarımız yetişiyor. Bunun yanı sıra buraya gelen velilerin katılımı çok yoğun. Anne ve babaların çoğu birlikte gelmiş. Bu çok mutluluk verici. Çocuk yetiştirmek çok özel ve önemli. Ailelerimiz bu konuda bilinçlenmeli. Çocuklarına sevgilerini göstersinler. Her zaman yanlarında olsunlar ve en önemlisi onları dinlesinler’ diyerek ailelere önemli mesajlar verdi.

‘Çocuklarımız Sevgi Dolu’

Sabiha Gökçen Anaokulunun Müdürü Şahinur Kılıç, ‘Bizim okulumuz tarihi bir binada. Alanında tecrübeli ve son derece bilgili eğitmenlerimiz, ilgili velilerimiz ile birlikte çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Sevgi dolu, duyarlı öğrencilerimizle beraber aile ortamında bir eğitim yuvamız var. Bizim çocuklarımız sevgi dolu ve duyarlı. Hepsi birbirinden güzel. Bugün burada yaptığımız etkinliğimiz doğa sevgisi ve kitap sevgisi aşılamaya yönelik. Bundan sonraki çalışmalarımız devam edecek’ diyerek çocukların yetiştirilmesinde ailenin önemine dikkat çekti.

Çelik, Zeytin Ağacı Dikti

Sergi açılışının ardından Orman Haftası kutlamaları kapsamında fidan ve çiçek dikim çalışmaları yapıldı. Okulun bahçesine Zeytin ağacı dikerek ilk fidan dikimini başlatan Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, çocuklara doğayı korumaları gerektiği mesajını verdi. Aldığı zeytin fidanını diken Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, ‘Bu çapa işlerini iyi bilirim. Bizde köy çocuğuyuz. Doğayı, yeşili korumalıyız. Çocuklar doğamız sizlere emanet onu koruyun.’ Dedi. Sınıfların toplu halde yaptığı fidan dikiminden sonra lokma dağıtımına geçildi. Sabiha Gökçen Anaokulunun etkinliğine Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Şube Başkanı Ercüment Kutla, veliler ve anaokulu öğrencileri katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.