Balıkesir Merhaba Gazetesi

TÜYAP’ta Kazdağlar’ının Şifalı Bitkileri Kitabına İmza Günü

TÜYAP’ta Kazdağlar’ının Şifalı Bitkileri Kitabına İmza Günü
11 Eylül 2021 - 11:42

TÜYAP’ta Kazdağlar’ının Şifalı Bitkileri Kitabına İmza Günü

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “Kaz Dağlarının Şifalı Bitkileri” kitabının imza günü TÜYAP da gerçekleştirdiler.

09.09.2021 / 12.09.2021 tarihlerinde gerçekleştirilen TÜYAP fuarındaki imza etkinliğine kitabın yazarlarından Prof. Dr. Fatih Satıl ve Prof. Dr. Gülendam Tümen katıldılar.

Fuara gelen konuklar Kaz Dağlarının Şifalı Bitkileri kitabını yazarların elinden imzalı olarak alma fırsatını yakaladılar. İmza etkinliğine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ayrıca eşi Mehtap Yılmaz’da katılarak yazarlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili konuşan Prof. Dr. Fatih Satıl, “Kaz Dağları sadece Türkiye’nin degil Balkanların ve ayrıca tüm Avrupa’nın en önemli bitki alanıdır. O nedenle bu bölgedeki tıbbi önemi olan bitkilerin kitaplaştırılması cok önemliydi. Kitapta toplam 115 tıbbi bitkinin şifalı özellikleri, kullanım şekilleri ve ayrıca kullanımına da dikkat edilmesi gerekenler bilgiler yer alıyor. Okuyucular bu kitap sayesinde ayrıca tıbbı bitkilerle ilgili doğru bilgiyi doğru kaynaklardan öğrenmiş olacaklar” şeklinde açıklamada bulundular.

Bu etkinlikle hem Kazdağları hem de Balıkesir’in yerel ürünleri geniş kitlelere duyurma fırsatı yakaladılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.