Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ülkü Ocakları Başkan Çalışkan Bilgi Ocakta’yı Tanıttı

Ülkü Ocakları Başkan Çalışkan Bilgi Ocakta’yı Tanıttı
08 Aralık 2020 - 13:28

Ülkü Ocakları Başkan Çalışkan Bilgi Ocakta’yı Tanıttı

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan, “Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. ”dedi.

“ÜCRETSİZ EĞİTİM PROGRAMI”

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan Bilgi Ocakta internet sitesi ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Çalışkan, Bilgi Ocakta’nın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta gençler olmak üzere tüm katılımcılara açık olan ücretsiz bir eğitim programı olduğunu belitti. Başkan Kazım Çalışkan, “Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. ”dedi.

BİLGİ OCAKTA TANITILDI

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan tarafından Bilgi Ocak’ta ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı bilgi ocakta da mevcuttur.. Cevrimiçi Eğitim Modülünde Liseye Hazırlık, Üniversiteye Hazırlık, KPSS, ALES
testleri yer almakta.İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmektedir. Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur. Bilgi yarışmalarında genel kültürden sinemaya kadar bir çok kategori yer almakta.

BİRÇOK KATEGORİ VAR

Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.

“EĞLENDİRİRKEN EĞİTMEK AMAÇLANDI ”

Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklarımız için hazırladığımız eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten “Süper Zekâ” oyunu ile çocukla- rımız, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecek..

“GENEL KÜLTÜRÜN GELİŞMESİNE YÖNELİK”

Sıra Dışı Bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almakta.

HER HAFTA ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR VAR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Birçok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.