Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Atatürk’ün Emanetine Sahip Çıkıyor Ülkemizi Geleceğe Taşıyoruz”

“Atatürk’ün Emanetine Sahip Çıkıyor Ülkemizi Geleceğe Taşıyoruz”
09 Kasım 2021 - 14:21

“Atatürk’ün Emanetine Sahip Çıkıyor Ülkemizi Geleceğe Taşıyoruz”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajında; “Atatürk’ün Emanetine Sahip Çıkıyor, Ülkemizi Geleceğe Taşıyoruz” dediler.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran 10 Atatürk’ü Anma mesajında Türk Milletinin tüm fertleriyle topyekun bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını ve ayrıca dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Gazi’yi anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı; yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, birlik ve ayrıca beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz” dedi.

Mesajında, Cumhuriyet’in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yılında saygıyla yad ettiğini aktaran Başaran, aziz milletin tüm fertleriyle topyekun bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran Atatürk’ün, milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını ve ayrıca dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini söyledi.

***

Başaran, “Milletimiz, şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan bu vatan ve ayrıca bayrağı, sonsuza kadar korumaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Bugün her ne kadar şehidimize, efradına hakareti normal karşılayanlar, hak görenler unutmamalıdır ki şehitlerimiz ve onların emanetleri bizlerin baş tacıdır. Atamıza olan minnetimiz, geleceğe karşı sorumluluğumuz hiçbir zaman bitmeyecek. Güçlü Türkiye’yi, Güçlü bir iradeyle inşa etmeye devam edeceğiz.

Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz. Bu düşüncelerle, ayrıca vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve ayrıca gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.