Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aytekin: “Araç Kiralayıp, Kafalarına Göre Keyfi Bir Şekilde Gezmişler”

Aytekin: “Araç Kiralayıp, Kafalarına Göre Keyfi Bir Şekilde Gezmişler”
07 Ekim 2020 - 15:26

Aytekin:  “Araç Kiralayıp, Kafalarına Göre Keyfi Bir Şekilde Gezmişler”

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Sayıştay raporları ile ilgili açıklamada bulundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin:  “Araç Kiralayıp Gönüllerince Gezmişler!”

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Sayıştay raporları ile ilgili açıklamada bulundu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait Sayıştay Raporunda yer alan bulguyu paylaşan Aytekin, “araç kiralayıp, kafalarına göre keyfi bir şekilde gezmişler. Vatandaşın vergileri başkan yardımcısına binek otomobil olmuş”  ifadelerini kullandı.

 

 “Devleti Sömürmeyi Meziyet Sanan Yapılar Var”

2019 yılına ait Sayıştay Raporları gün yüzüne çıkmaya başladı diyen Milletvekili Ensar Aytekin açıklamasında, “Her yeni bulguda ‘daha ne kadar ileri gidebilirler’ diye soruyoruz. Görüyoruz ki devleti sömürmeyi, vatandaşın parasına vergisine göz dikmeyi özel bir meziyet sayan yapılar var. Bu örneklerden bir tanesi de Özelleştirme İdaresi Başkanlığında yer alıyor.” ifadelerine yer verdi.

 

6 ARAÇ İÇİN KAYIT TUTULMADI İDDİASI

Sayıştay Raportörleri Başkan Yardımcısının da içinde yer aldığı 6 araç için hiçbir kayıt tutulmadığını iddia eden Vekil Aytekin, “6 araç için kilometre takibi yapılmadığı, hizmet aracı olarak kullanılan bir aracın ise resmi görev yazısı olmaksızın, tam 57 bin 415 km yol yaptığını tespit edilmişti. Yani özetle, Resmi Hizmete Mahsustur anlayışı yerine, Şahsıma Mahsustur anlayışı gelmiş. Bu anlayışın faturasını da vatandaşa ödetmişler.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.