Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Belediyesi’nden Çalışanlara Ek Protokol

Ayvalık Belediyesi’nden Çalışanlara Ek Protokol
22 Mart 2022 - 11:16

Ayvalık Belediyesi’nden Çalışanlara Ek Protokol

 

Ayvalık Belediyesi’yle Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şubesi arasında yeni yılın ilk aylarında başlayan ve artan bir seyir izleyen enflasyona karşı ek protokol imzalandı.

 

‘’DEĞİŞEN ET FİYATLARI’’

 

Belediye kadrolu ve Güzel Ayvalık şirketinde çalışan 730 işçiyi ilgilendiren artışın ardından çalışanların maaşlarına önemli bir destek sağlandığını vurgulayan Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “ Pazarda, kasapta füze gibi fırlayan ve gün içinde defalarca değişen etiket fiyatlarına yetişmenin mümkün olmadığını söyledi.

 

‘’ELEKTRİK VE SU EL YAKIYOR’’

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile bir araya geldiklerini ve çalışanların maaşlarına katkı sağlayacak olan bir artışın sağlandığını dile getiren Yüksel Özden, “Yıllık enflasyon yüzde 50’lerin üzerine çıkacak, akaryakıt giderleri dörde katlandı, elektrik ve su faturaları el yakıyorlar. Ocak ayında imzaladığımız toplu sözleşmenin daha dumanı tüterken, yüksek enflasyon maaşları eritti. Sağ olsun belediye başkanımız ile bir araya geldik. Çalışanlarına sahip çıktı, onların bir nebze de olsun nefes almalarını sağlayacak bütçelerine katkı koyacak bir ek protokole imza attık” dedi.

 

 

‘’BİR NEBZE KATKI SAĞLADIK’’

 

Ayvalık için gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde 24 saat aralıksız alın teri döken işçilerin emeklerinin karşılığını aldığını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “2019 yılının Nisan ayında görevi devraldığımızda 300 milyon liralık borç yükünü kucağımızda bulduk. Bugün artık gelir gider dengesinde, gelirler lehine artışı sağlandık. Yüksek faturaları ödemekte zorlanıyorlar. Bu zorlu süreçte biz de onlara destek olmak için, bütçelerini bir nebze de olsa rahatlatacak katkı sağladık. Ek protokol ile çalışanlarımızın maaşlarında artış gerçekleştirdik” dedi

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.