Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Vakalar Tırmanışa Geçti

Balıkesir’de Vakalar Tırmanışa Geçti
08 Ekim 2020 - 15:18

Balıkesir’de Vakalar Tırmanışa Geçti

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak koronavirüs vakalarının seyrinin yükselişe geçtiğini söyledi. Düzenli olarak esnaf ziyaretleri yapan Vali Şıldak  mesafe uyarıları yaptı. Vali Şıldak, “Yaptığım her açıklamada vakaların yükselişte olduğunu dile getirdim rehavete kapılmayalım tırmanışa geçtik” dedi.

 

“Vaka sayılarında azalma var hiç demedim”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak denetim sonrası yaptığı değerlendirmede “Denetim çalışmamız bu günde sahada devam ediyor. Kaymakamlarımız ile koordinasyon halinde eş zamanlı denetim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün denetimdeki hedefimiz daha çok farkındalık oluşturmak.  Biliyorsunuz ki ben İlimizdeki durum ile ilgili hiçbir zaman tam anlamıyla vaka sayılarında bir azalma var, durum iyiye gidiyor şeklinde bir açıklamada bulunmadım.”dedi.

Vaka Sayılarında Yükselişe Geçtik

Vali Hasan Şıldak, “ Hatta her açıklamamda vaka sayısındaki tırmanıştan söz ettim, vaka sayısında tırmanış trendindeyiz açıklamalarında bulundum ve ya rakamların yatay bir seyirde ilerlediğinden bahsettim. Bu konuda rehavete kapılma lüksüne ihtiyacımız yok. Son günlerde Balıkesir’deki vaka sayılarında tekrar bir yükseliş yaşıyoruz.”

“Bu İşin Şakası Yok Can Yakıyor”

Çağrımı yineliyorum diyerek maske ve mesafe konularındaki hassasiyeti dile getiren Vali Şıldak, “ Bu işin şaka olmadığını; bu işin can yaktığı ve insanları üzdüğünü, ölümlere sebep olduğu gerçeğinden hareketle bütün kamuoyumuza duyurarak daha dikkatli olunmasını bekliyoruz. Bütün esnafımız ve işyerlerimiz tedbirleri elden bırakmasın” dedi.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.