Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’in Kahraman İtfaiye Ekibinden Kurtarma Operasyonu

Balıkesir’in Kahraman İtfaiye Ekibinden Kurtarma Operasyonu
09 Ocak 2021 - 13:57

Balıkesir’in Kahraman İtfaiye Ekibinden Kurtarma Operasyonu

 

Balıkesir’in Kahraman İtfaiye Ekibinden Kurtarma Operasyonu. Balıkesir Büyükşehir İtfaiye Amirliği’ne bağlı ekipler yavru bir köpeği mahsur kaldığı yerden kurtardı.

İTFAİYE EKİPLERİNDEN BAŞARILI OPERASYON

Balıkesir Büyükşehir İtfaiye Amirliği’ne bağlı ekipler yavru bir köpeği mahsur kaldığı yerden kurtardı. Edinilen bilgiye göre önceki gün bir köpeğin kent merkezine yakın çalılıklarla kaplı boş bir arazide tedirgin ve üzüntülü davranışlarına tanık olan vatandaşlar köpeğin davranışının sebebini araştırdılar. Vatandaşlar tarafından anne olduğu anlaşılan köpeğin yavrusunun arazide bulunan ulaşılması güç çalılık bir alanda mahsur kaldığı fark edildi. Bu durum üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği’ne haber verildi.

ANNESİNE TESLİM EDİLDİ

Duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri önce anne olduğu anlaşılan köpeği sakinleştirdiler. Yapılan kısa tespit çalışmasının ardından işe koyulan itfaiye ekipleri yeni doğduğu düşünülen yavru köpeği mahsur kaldığı yerden çıkardılar. İş makineleri ve itfaiye ekiplerinin ortak çalışması ile bulunduğu yerden kurtarılan yavru köpeğin sağlık durumu kontrol edildi. Yapılan kontroller sonrası yavru köpeğin sağlıklı olduğu tespit edilerek annesine teslim edildi. İtfaiye ekipleri tarafından başarı ile yapılan kurtarma operasyonu sonrası konuşan ekipler böyle güzel bir kavuşmaya vesile oldukları için mutluluk duyduklarını dile getirerek haber veren duyarlı vatandaşlara teşekkürlerini ilettiler. Haber merkezi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.