Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’inde Aralarında Bulunduğu 5 İlde PKK/KCK Operasyonu

11 Haziran 2021 - 13:58

Balıkesir’inde Aralarında Bulunduğu 5 İlde PKK/KCK Operasyonu

Kocaeli merkezli 5 ilde PKK/KCK terör örgütünün cezaevi yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan ve ayrıca aralarında HDP Van Büyükşehir Belediyesi eski eş başkanı Mustafa Avcı'da aralarında olduğu 7 kişi, adliyeye sevk edildiler.

Edinilen bilgiye göre Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, PKK/KCK Terör örgütünün cezaevi yapılanması içerisinde faaliyet yürüten şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattılar. Yapılan teknik ve fiziki takiplerin ardından Kocaeli merkezli, Diyarbakır, Van, Tunceli, Balıkesir ve ayrıca İstanbul ilinde belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda, aralarında HDP Van Büyükşehir Belediye eski eş başkanı Mustafa Avcı'nın da aralarında olduğu 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındılar. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirdiler.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri tamamlanan 7 kişi, ayrıca geniş güvenlik önlemleri arasında Kocaeli Adliyesine sevk edildiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.