Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir OSB Yolunu Kısa Zamanda Hizmete Açacak

Büyükşehir OSB Yolunu Kısa Zamanda Hizmete Açacak
23 Ağustos 2021 - 14:14

Büyükşehir OSB Yolunu Kısa Zamanda Hizmete Açacak

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın, göreve gelir gelmez şehir ve OSB için çok önemli bir hale gelen yol sorununu çözmek için başlattığı çalışmalarda sona geldiler. 100 bin kişinin rahat bir şekilde ulaşımını sağlayacak 4 şeritli alternatif yol, kısa zamanda hizmete açacaklar.

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağlayacağı düşünülen Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne (BALOSB) giden yolun şu anda yaklaşık 13 bin olan çalışan sayısını kaldıramaması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, göreve geldiği 2019’da projelerini hazırlatarak çalışmaları başlattılar. Organize Sanayi Bölgesi yolunda yaşanan trafik sıkışıklığına son verecek 3 bin 100 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde çift gidiş-gelişli toplam 4 şeritli yolun yapım çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Yol, Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından aralıksız devam ediyor. Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Paşa Caddesi ve Pamuklu Dokuma Fabrikası’nın yanındaki tren makasında ayrıca yaşanan trafik sıkışıklığı giderecekler.

100 BİN KİŞİ KAPASİTESİNİ RAHATLIKLA KARŞILAYACAK

Dokuma Kavşağı’ndan başlayan yol; Atatürk Şehir Hastanesi, Limak Çimento, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı arka kısmından geçerek Kesirven yolundan OSB’ye bağlanıyorlar. Çalışmalarının tamamlanmasının ardından Balıkesir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yeni yolu servis yolu ilan ederek Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Paşa Caddesi’ndeki hususi araç trafiğini de rahatlatmış olacak ve alternatif yol 100 bin kapasiteyi rahatlıkla karşılayabilecekler. Kamyon ve ayrıca TIR’ların da batı çevre yolunu kullanması üzerine OSB’de yoğunlaşan trafik minimuma indirilmiş olacaklar.

“ŞEHRİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Yılmaz “Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Balıkesir’i sadece bugüne değil, geleceğe hazırlıyorlar. Alternatif yolumuzu 100 bin kişi kapasiteli olarak yapıyoruz ki ayrıca uzun yıllar şehrin ihtiyacını karşılasın. Şehrin dört bir yanında yol yapım ve onarım çalışmalarımız sürüyor. Hemşehrilerimiz merak etmesin; şehir merkezimiz, kırsal mahalle yollarımız ve ayrıca tüm ilçelerimizde ihtiyaç duyulan her yere ulaşacağız.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.