Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir’den Fahiş Fiyat Denetimi

Büyükşehir’den Fahiş Fiyat Denetimi
27 Aralık 2021 - 19:11

Büyükşehir’den Fahiş Fiyat Denetimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi ve Altıeylül Zabıta ekipleri, zincir marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi başlattı. Tüketici haklarını korumak adına denetimleri sürdürecek olan Büyükşehir, fahiş fiyat artışı ve etiket ile kasa arasındaki farka geçit vermeyecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüketici haklarını korumak adına zincir marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi başlattı. 6502 Sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” kapsamında; Altıeylül ve Karesi ilçelerinde, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan bölgelerde haksız fiyat artışının önüne geçmek amacıyla temel gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri başta olmak üzere ürünlerin alış-satış fiyatları üzerinden karı ile etiket fiyatlarının ödeme noktalarında da eşleşip eşleşmediği kontrol ettiler.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Altıeylül ve Karesi Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan alanlarda da ayrıca ilçe belediyelerinin zabıta ekipleriyle birlikte denetimlere katıldılar. Denetimlerde; reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise kanun gereği tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılması için gerekli işlemler uygulayacaklar. Ayrıca etiketsiz ürün satışının da önüne geçilecek.  Fiyat denetiminin yanı sıra, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen koşulları da denetleyen ekipler, ayrıca denetimlerine devam edecekler.

AKSAKLIKLAR GEREKLİ BİRİMLERE BİLDİRİLİYOR

Son zamanlarda fahiş fiyat artışlarından dolayı vatandaşlardan çok sayıda şikâyet geldiğini belirten Kadir Taştepe “Hem Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak hem de Karesi ve Altıeylül Zabıta Müdürlükleri olarak şehrimizde bulunan 5 büyük market ve yerel marketlerin tamamında fiyat etiketleri konusunda denetlemeler yapıyoruz. Yaptığımız denetimlerde gördüğümüz aksaklıkları tutanak tutarak gerekli birimlere bildiriyoruz.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.