Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çelmak’tan Japonya’ya Balıkesir Sanayi Ürünü İhracı

Çelmak’tan Japonya’ya Balıkesir Sanayi Ürünü İhracı
12 Nisan 2022 - 16:56

Çelmak’tan Japonya’ya Balıkesir Sanayi Ürünü İhracı

 

Çelmak Tarım Makinaları 12 Nisan 2022 tarihinde; Balıkesir’den Japon çiftçisinin kullanımı için tarım makinaları alanında yüksek katma değerli ürünlerin ihracını gerçekleştirdi.

 

 

Çelmak Tarım Makinaları Grubu Japonya ile gerçekleştirmiş olduğu ticaret anlaşması çerçevesinde; yüksek katma değerli tarım makinaları ihracına devam ediyor. Anlaşma kapsamında 4 Konteyner Slaj Makine grubundan oluşan ürünler 12 Nisan 2022 günü Balıkesir’den Japonya’ya ihraç edildi.

Çelmak adına Grup Başkanı İsa Tamer Çelik bir açıklama yaptı. Çelik açıklamasında Japonya’ya Balıkesir’de üretimini yaptıkları tarım makinelerini ihraç etmenin büyük onurunu yaşadığını söyledi.  İhrac edilen tarım makinalarının ülkemiz için yüksek katma değerli tarım makinesi grubunda yer aldığını ifade etti.

İsa Tamer Çelik: “ Uzun süren görüşmeler ardından ticaret anlaşması yaptığımız Japonya’ya Balıkesir üretimi tarım makinaları ihracına devam ediyoruz. Japon çiftçisinin Balıkesir üretimi tarım makinalarını kullanacak olması bizleri çok heyecanlandırıyor.  Bir hayalimiz gerçekleşti. 12 Nisan 2022 günü önemli büyüklükte bir ihracatı gerçekleştirdik.

Japon Çiftçisinin ürünlerimize gösterdiği ilgi ve beğeni ekibimizi gururlandırdı. Bu tür işbirlikleri ile Balıkesir’den firmaların anlaşmalarla yeni pazarlara girmesi en büyük dileğimizdir. İhracata odaklanan Balıkesir firmalarının birbirine destek olması ve işbirliği Balıkesir ihracatına da büyük katkı yapacaktır.” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.