Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dursunbey’de Şölene Dönüşen Çalışmalar

Dursunbey’de Şölene Dönüşen Çalışmalar
24 Ağustos 2021 - 15:02

Dursunbey’de Şölene Dönüşen Çalışmalar

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ilçenin geliştiğini ve yapılan yatırım ataklarıyla birlikte değiştiğini ifade etti. İlçe de Belediye’nin yürüttüğü projeli çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Bahçavan sosyal belediyeciliğin gerekliliğini de yerine getirdiklerini söyledi.

“Hayatı Kolaylaştırmak İçin Çalışıyoruz”

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ilçenin duyarlı bir ilçe olduğunun altını çizdi ve “ülkenin gündemi, Dursunbey’in gündemi neyse halkımız ona göre duyarlılığını anında gösterir. Hayatı kolaylaştırmak için Dursunbey Belediyesi olarak bizlerde onların isteklerine kulak vererek çözüm üretiyoruz” dedi.

“İlçenin Değerleri Yaşatılıyor”

İlçede yürütülen çalışmaları bizzat takip ederek inceleyen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Dursunbey’de sanat, kültür ve sosyal yaşantı anlamında her konuda çalışmamız var. Örneğin Barana, UNESCO somut olmayan kültürel miraslar listesine alındı. İlçemizin yolları, sokak ve caddelerinde yaptığımız çevre düzenlemeleri düzenli olarak yapılıyor” dedi.

DURSUNBEY’DE ŞÖLENE DÖNÜŞEN HİZMETLER

Dursunbey’de OSB’nin fabrikaların temellerinin atılmasıyla birlikte  kabuğunu kıran ilçelerden.İlçedeki altyapı çalışmaları ve ayrıca yol çalışmalarında ilerleme sağlanırken doğalgaz konusunda da atılan adımlarla birlikte bir değişim daha yaşanacak. Dursunbey Belediyesi son yıllarda özellikle pandemi döneminde evlere kadar ulaşarak ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını gördü. Kimsesiz ve yaşlı vatandaşlarada “sevgi butonu” ile evlere yerleştirilen cihaz sayesinde ihtiyarlar istediklerine anında ulaşabiliyor. Dursunbey Belediyesi ekipleri, ayrıca telefonla kendilerine ulaşan ihtiyaç sahiplerinin isteklerine kulak veriyor.

“Hem Çocuklar Hemde Ailelerinin Mutluluğuna Ortak Olduk”

Sağlık ve genel yaşamda ihtiyaç duyulan her konuda “biz hizmet için varız” diyen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan,  kısa süre önce her yıl düzenlenen panayırın bu yılda gerçekleştiğini belirtti. Panayır gayet güzel geçti diyerek, eğlenceli geçen etkinliklere 41 çocuğu sünnet ettirerek te heyecan kattıklarını söyledi. Başkan Bahçavan, “Hem aileleri hem de çocukların mutluluğuna ortak olmanın verdiği heyecanla ayrıca Dursunbey için çalışıyoruz” dedi.

Dursunbey’de Şölene Dönüşen Etkinlikler

Dursunbey Belediyesi 86. Dursunbey Panayırı çerçevesinde her yıl geleneksel hale getirdiği sünnet merasimlerinden birini daha yaşama geçirdi. Bu kez panayır vaktindeki eğlenceler arasına koyduğu sünnet merasiminde 41 çocuğu sünnet ettirdi. Geçtiğimiz haftalarda yapılan etkinlikte üstü açık otobüs, ayrıca makam araçları ve kamu araçları ile konvoy yapan çocuklar büyük mutluluk yaşadı. Saz mesire alanında bulunan etkinlik alanında gerçekleşen sünnet şöleni için günler öncesinden hazırlık yapan Dursunbey Belediyesi, ilçedeki sünnet kültür ve adetlerini toplu sünnet şöleninde de uyguladı. Şölende Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan gelen misafirleri karşıladı. Sünnete meclis üyeleri, futbolcu İlkay Gündoğan’ın ailesi, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile vatandaşlar katıldılar. İlginin yoğun olduğu sünnet şöleninde müzik grupları ve Kartepe Belediyesi çocuk mehteran grubu gösterileri yer alırken, vatandaşlara ve ayrıca çocuklara özel ikramlar da yapıldı.Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.