Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gömeç Devlet Hastanesi 1 Temmuz’da Açılıyor

Gömeç Devlet Hastanesi 1 Temmuz’da Açılıyor
07 Haziran 2021 - 10:46

Gömeç Devlet Hastanesi 1 Temmuz’da Açılıyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, ilçe programlarını sürdürüyor. Gömeç’te programına, açılış için gün sayan Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek başlayan Milletvekili Canbey, son durum hakkında bilgi aldı.

Hastanenin 1 Temmuz’da açılacağını söyleyen Milletvekili Canbey; “Gömeç İlçemizde yapımı devam eden yeni Devlet Hastanesi binasını, İlçe Başkanımız Eşref Uslu ile gezerek son durumu yerinde inceledik. Süreçlerini adım adım takip ettiğimiz Hastanemizin 1 Temmuz’da açılışını gerçekleştireceğiz. 10 yatak kapasitesine sahip hastanemiz 7/24 esasına göre hizmet verecek. Vatandaşlarımız acil sağlık, laboratuvar, röntgen grafik, anaçocuk sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, KETEM, yaşlı sağılığı, beslenme ve ayrıca obezite ile mücadele hizmetleri gibi birinci basamak koruyucu hizmetleri hastanemizden alabilecekler. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Modern ve Kullanışlı Bir Okul Olacak

Canbey; “Gömeç İlçemizde bugün temelini attığımız 24 derslikli Şehit Mustafa Güvenç Aldemir Ortaokulu’nun inşaat alanında İlçe Başkanımız Eşref Uslu ile birlikte incelemelerde bulunduk. Modern ve ayrıca kullanışlı bir okul olarak hizmet verecek okulumuz Gömeç’imize hayırlı olsun.” dedi.

Gençler İçin Yatırımlar Artarak Devam Edecek

Devamında Gömeç’te yürütülen gençlik ve spor yatırımları hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’ndan bilgi alan Milletvekili Mustafa Canbey; Gömeç ilçe merkezindeki gençlik merkezi, kapalı ve açık spor alanları ile birlikte; Karaağaç, Hacı Hüseyinler ve Ulubeyler Mahalleleri’ne yapılacak halı saha alanlarını yerinde inceledi.Buradaki ziyaretlere ilişkin açıklama yapan Canbey; “Gömeç İlçemizde yürütülen başta Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve ilçedeki gençlik ve spor yatırımlarını, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İlçe Başkanımız Eşref Uslu ve ayrıca heyetimizle birlikte inceleyerek, İl Müdürümüzden bilgi aldık. Gömeç İlçemizin Karaağaç, Hacı Hüseyinler ve Ulubeyler Mahalleleri’ne yapacağımız halı saha alanlarını heyetimizle birlikte inceledik.” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.